Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan jogi egyetem az...

Van olyan jogi egyetem az országban, ahol minden analfabéta megkapja a jogász diplomát?

Figyelt kérdés
Olyan egyetem érdekelne, ahol mindenkit átrugdosnak fizetősön, és nem szivatnak ilyen 2000 éves vicc római jog meg filozófia tárgyakkal, de a többi sem vészes annyira, és nincsenek szemét oktatók. Maga a Polgári jog, büntető jog érdekel is, azzal nem lenne baj, azokat tanultam másik szakon, még lehet be is számítanák.

2021. márc. 9. 17:24
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
93%
"nem szivatnak ilyen 2000 éves vicc római jog meg filozófia tárgyakkal" :D
2021. márc. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
89%
A kodolányi jános egyetem közösségszervező szakját javaslom, ott nem szivatnak.
2021. márc. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
93%
Ugye tudod, hogy az a 2000 éves vicc római jog az alapja annak a szaknak, amit meg akarsz venni?
2021. márc. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

#3 igen, és mégis milyen relevanciája van annak, hogy az ókorban Caesar meg stb. idején milyen jogot használtak? Ne nevettess már! Én a tantervből simán kihúznám, és max szabválként lenne, ha valakit érdekel. XD


Semmi köze a római jognak a mai hatályos jogszabályokhoz, akárhány joghagatót megkérdezek mind csak szidja azt a vicc tantárgyat, hogy 5 forintot nem ér, nem lehet belőle megélni, semmit nem fogsz a szakmádban használni belőle, de mégis erőltetik. Olyan mint az Alkotmánytörténet. Az se érdekel a kutyát sem, a ma hatályos Alkotmány a lényeg, meg a mai államszervezet, kit érdekel hogy alakult ki.

2021. márc. 9. 18:12
 5/34 A kérdező kommentje:

Én vegeztem jogi területen alapképzést, felmondom neked a BTK-t bármikor xD Római jogot meg nem tanultam, mégis megvagyok nélküle.


Szóval a kérdésem: van olyan egyetem, ahol fizetősön nem szivatnak annyira? Ahol nem veszik komolyan az ilyen elsőéves töltetlék szóró időpazarló tárgyakat?


Pls a kérdéyre várom a választ. Amennyiben kioktatás lesz, vagy okoskodás, töröltetni fogom a válaszokat, valamelyik nap is 12 választ töröltettem egy kérdésnél, mert egy se arra válaszolt.

2021. márc. 9. 18:15
 6/34 anonim ***** válasza:
91%
Akkor a fizikusok tananyagából vegyük ki a matekot, legyen szabadon választható. Vagy az orvosokéból az anatómiát.
2021. márc. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
89%

Hűha, de nagyra vagy magaddal.

Nem szokásom kioktató jellegű válaszokat írni, de csak eljut hozzád, ha megírom, hogy 3.éves joghallgató vagyok...

Aki nem képes a Rómát megtanulni, annak nem való a szak. Lehet ugrálni, hogy semmi értelme, de igenis megtanít tanulni. Kiváncsi vagyok mennyire vagy valóban képes értelmezni a Btk-t. A római jog egy szűrő. (Remélem meghúznak, és közelében sem leszel a jogi egyetemnek)

2021. márc. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
#6 baromságot írsz, az anatómia kell orvksoknak, ennyire ne legyél már buta. A római jog viszont NEM jó semmire. Fizikusnak is kell a matek. Ennyire bugyuta vagy? Mondom, törölni fogják, aki nem a kérdésre válaszol, mert jelentem értelmetlenség miatt és provokáció miatt. Egy kérdést tettem fel, próbáljin meg mindenki megmaradni kulturált XXI. Századi civilizalt embernek, nem félállati okádékszínvonalon fröcsögni mindenféle süketlenséget, amit NEM kérdeztem. Ha ez nem megy, lapozz tovább, ez nem a te kérdésed, nem kell anonim fotelharcosként billentyűkaratézni.
2021. márc. 9. 18:20
 9/34 A kérdező kommentje:
Tehát még egyszer: Ha valaki nem képes egy egyszerű kérdésre válaszolni, mert pszichés problémái vannak, inkább lapozzon tovább, kár a frusztráltságotokat kiélni anonim módon. A kérdésem az: van ilyen jogi egyetem vagy nincs? Mivel már van alapszakom, sok tárgyat eleve beszámítanak. A kérdésem egyszerű, ha nem megy, lapozz tovább!
2021. márc. 9. 18:23
 10/34 anonim ***** válasza:
91%
Jó tegyük fel, hogy a római jog kilőve.De azért van pénzügyi jog, alkotmányjog, nemzetközi jog és más eléggé nehéz tantárgyak. Az oktatók egyébként nem is tudják, hogy ki van fizetősön és ki államin. Olyan egyetem nincs,amely az általad preferált színvonalon tanítana.
2021. márc. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!