Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki egy biológia emelt...

Ha valaki egy biológia emelt érettségire csak az alapokat mélyíti el az hanyasra elég?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem emelt bioszra de utólag rájöttem hiba volt. Rohadtul tömör a tananyag és minden más egyéb tantárgy mellett lehetetlen feladatnak érzem a felkészülést rá (nem, nem most kezdtem el de most jöttem rá, hogy a tanárunk eddig semmit nem tanított)


Szerintetek ha csak az alapokat sajátítom el (esetleg az alapokon belül egy nagyon kicsit mélyebbre nyúlok) hanyasra lesz elég?



2021. márc. 12. 19:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
2
2021. márc. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.


Egyébként szoktam csinálni emelt feladatlapokat, átlagosan 30-40% jön ki de nem az egészből hanem 80 pontból mert az esszé írást még nem gyakoroltam.

Egyetlenegyszer sikerült 64%-ot elérni de azt is csak 80 pontból számítva.

2021. márc. 12. 19:49
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint az emelt biosz főként arról szól, hogy azt a nagy ismeretanyagot megértsd és logikusan össze tudd kötni, mert nem szó szerint kérik vissza a dolgokat, hanem pl: diagramok elemzésével, szövegek rávezetésének segítségével. Persze mi itt nem tudhatjuk, hogy mit mennyire mélyen tudsz/értesz. Így a végső hajrában azt ajánlom,hogy oldogasd az előző évek érettségi feladatait és megoldókulcs alapján javísd ki magadnak. Így talán kicsit jobban ráérzel majd a logikájára a tárgynak.
2021. márc. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok, pont nem olvastam a hozzászólásod előtte. Gyakorolgasd az esszét is, hisz az éri a legtöbb pontot, tudnod kell, hogyan kell felépíteni. Azt is tök könnyen le tudod ellenőrizni, bő a megoldókulcs ahhoz is.
2021. márc. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Értem, öszönöm a segítséget :)
2021. márc. 12. 19:58
 6/13 anonim ***** válasza:
Amúgy ha nem mész el rá, akkor nem fog bekerülni a bizonyítványodba. Nem kötelezhetnek szerintem arra, hogy megírd, még dönthetsz más mellett is.
2021. márc. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6 Isten ments! Örülök ha megszabadulok a középiskolától.


Komoly terveim nincsenek, egy szakmát akarok szerezni, csak szüleim nyomására mentem bele a biosz emeltbe akik szerint örülni fogok én később annak ha lesz egy emeltem.

2021. márc. 12. 20:16
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy Angol emelt például sokkal egyszerűbb, és nyelvvizsgával egyenértékű papírt ad, ingyen.
2021. márc. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mindegy, már jelentkeztem, úgyhogy késő.


Mindenesetre megpróbálom és ha nem megy akkor ősszel egy közepet már könnyen összehozok belőle.

2021. márc. 12. 20:20
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#8 szerintem mostmár kár ezen aggódni, mert az érettségire jelentkezés már lezajlott. :D

Kérdező, tegyél meg mindent amit tudsz, ha utána nem fog neked kelleni úgysem számít a százalék, csak hogy sikeres legyen.

2021. márc. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!