Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » MBA vagy vezetés és szervezés?

MBA vagy vezetés és szervezés?

Figyelt kérdés
Az alábbi 2 mesterszakon gondolkodom. Melyiket ajánljátok és miért? Illetve mennyire számít az elhelyezkedésnél, melyiknek van nagyobb értéke a munakerőpiacon?

2021. márc. 15. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi az alapszakod? Ha gazdasági alapszakod van, akkor az MBA majdhogynem ismétlés kell legyen, így inkább válaszd a vezetés és szervezést. Esetleg tudom még ajánlani a vállalkozásfejlesztést, mert meglepően hasznos dolgokat tanítanak ott. Ha nem gazdasági alapszakod van, akkor csinálj MBA-t, annak több értelme van.
2021. márc. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gazdálkodási és menedzsmenten végeztem. Inkább az MBA felé dől a mérleg nyelve nálam, de amit te is írtál, hogy több értelme lenne gazdasági szak után a vezetés és szervezésnek. Ami még az MBA mellett szól talán, hogy a legtöbb felsővezetőnek is az van, bár nem tudom, hogy ez a szakok közötti tudásbeli különbség miatt van, vagy pedig annak van a legnagyobb értéke.
2021. márc. 15. 13:19
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Gazdálkodás és menedzsment után majdhogynem felesleges MBA-t végezni, különösen Magyarországon. A felsővezetők között valóban nagy az MBA-sek aránya, de az ok-okozati viszony pont fordítva van, mint ahogy gondolod. Nem azért felső vezetők, mert MBA-jük van, hanem azért van MBA-jük, mert felsővezetők (és elküldte őket a vállalat, jellemzően külföldre, letenni valamilyen top egyetemen egy MBA-t). Egyébként pénzügy mestere még nagyobb arányban van a felsővezetőknek, úgyhogy ha szimplán ez alapján mérlegelsz, inkább tegyél le egy pénzügy mestert.


Ha mindenáron MBA-zni szeretnél (amit ha rám hallgatsz, nem teszel), akkor tudom ajánlani a Corvinus-Fudan kettősdiplomás MBA-jét, amely pénzügy mestert is ad. Gyakorlatilag ez az egyetlen értékelhető MBA az országban, az összes többi értelmetlen, ideértve a Corvinus többi MBA képzését is. Nagyon dicsőítik egyesek az ELTE MBA képzését, de elég belenézni a tantervébe, a tárgyak 75%-át hallgatja bármely alapszakos gazdasági képzést végzett hallgató, ezáltal teljesen komolytalan.

2021. márc. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A pénzügyi vonal nem igazán nyerte el a tetszésemet, volt pár közös tárgyunk a pénzügyesekkel és beszélgettem is velük, sokkal közelebb áll hozzám a gazdasági terület.


Viszont ezt a kettősdiplomás MBA-t megnézem, mert érdekesnek hangzik.

Köszi a segítséget :)

2021. márc. 15. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!