Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok idén, a 2021es...

Mit gondoltok idén, a 2021es tavaszi érettségin is elmaradnak majd a szóbelik?

Figyelt kérdés
Én személy szerint nagyon örülnék neki és a járványhelyzet elég rossz ahhoz hogy ismét eltöröljék. Úgy tudom több petíciót is indítottak. Nektek mi a véleményetek erről?

2021. márc. 16. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem meg lesznek tartva, legfeljebb nem személyesen, hanem online, vagy jóval kevesebb tanárral (a középszintűek), több napra széthúzva, hogy lehessen fertőtleníteni stb.

Az államvizsgák is mennek online, valahogy az érettségit is meg fogják szervezni. Ősszel is volt szóbeli, tudom, jóval kevesebb emberrel, de akkor meg oktatás volt még offline.

2021. márc. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%

Teljesen megértem, de akik ezt pártoják, azok nagy része nem a vírustól fél, hanem csak nincs kedve tanulni szóbelire.

Ezt a környezetemben így tapasztaltam, engem idén nem érint, de én is így állnék hozzá.

2021. márc. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

De miért pont a szóbelit? Szóbelire bemagolod a kidolgozott tételeket, és annyi. Én inkább az írásbeli miatt aggódnék a helyetekben, oda nem elég a magolás. A matekot érteni kell, magyarból ott az értő olvasás meg az elemzés, történelemből meg egy csomó dolgot át kell látni, ami nehezebb, mint bemagolni pár tételt. Plusz bizonyos feladatoknál itt is előjön a szövegértés.


Én szerencsére túl vagyok az érettségin, de anno én tök egyedül készültem. Magántanuló voltam, nem jártam magántanárhoz se. Nem azért, mert olyan jó képességű vagyok (nem vagyok), hanem azért, mert neten MINDEN fent van. Az írásbelikhez is, de a tételek kidolgozásához pláne. Ami neccesebb lehet, az a matek és a nyelv, de ezekhez is vannak a neten tök szuper anyagok. A tanár max azért hiányozhat, mert nem áll ott a diákok mögött, hogy hajtsa őket, de ez 17-18 évesen nem kéne, hogyproblémát jelentsen.

2021. márc. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, egyelőre azt kommunikálja a kormány, hogy meg lesznek tartva a szóbelik!!!
2021. márc. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Legalábbis utoljára még ezt mondták:


[link]

2021. márc. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!