Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sokfelől hallottam, hogy...

Sokfelől hallottam, hogy szinte mindegy milyen gazdaságit végzel, a cégek úgyis csak azt nézik, hogy a diplomádban az szerepeljen, hogy "közgazdász". Igaz ez?

Figyelt kérdés
Azért is furcsa számomra, mivel hallottam, hogy ugye van amelyik szak nehezebb, gondolom nem véletlenül. Tényleg számít? Én a gazdálkodás és menedzsment és az alkalmazott közgáz között gondolkozok éppen. Mivel ha tényleg ugyanazt keresik a cégek, akkor inkább mennék a könnyebb szakra, és mellette sportolnék rendszeresen, meg lehet az edzőit is elvégezném. De aki egyetemen van, biztosan jobban látja, ezért ha van tapasztalatotok, véleményetek, nagyon szívesen fogadom. :)

2021. márc. 17. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

na, ebbe jól belenyúlták az AK-val :D Hát ott kezdődik, hogy alapvetően a gazdálkodási és menedzsmentesek nem "igazi" közgazdászok. Igen, a diplomában ma már az van hogy közgazdász, régebben még ha jól tudom üzemgazdász volt. Alapból ha megnézed az egyetemeket, a gazdálkodási és menedzsment, marketing, psz, etc. ezek gazdálkodástudományi karon vannak, míg az alkalmazott közgazdaságtan a Közgazdaságtudományi karon. A gazdálkodási kar sokkal inkább azzal foglalkozik hogy a vállalat hogyan működik, míg az közgazdaságtanin inkább elemzik hogy miért úgy működnek a vállalatok, gazdaságok ahogy.

Pl az elemzői állásokra leginkább AK-ról vagy gazdelemzőről veszik fel az embereket. Amíg egy HR-es, vagy marketinges pozira jelentkezhetsz kb bármi gazdálkodástudományi diplomával, ha van oda egy kis tapasztalatod (pl gyakornokoskodásból) akkor tökéletes vagy. A gazdálkodástudományi szakok között nagyon nagy az átfedés, főleg az első 1,5 - 2 évben, amikor kb. ugyanazt tanulják. (ha pl megnézed a corvinus új felosztását ott nem véletlenül lett kb minden beolvasztva a gazdálkodás és menedzsmentbe és lehet majd később specializálódni - kb ugyanakkor amikor amúgy is szétválnak kissé az órák).

Ha olvasgatsz akár itt gyakorin, a gazdálkodástudományi szakokat eléggé sokszor hívják büfészaknak, míg a közgazdaságtudományikkal nem ez a helyzett, azok sokkal komolyabb, nehezebb szakok, és általában nem is ugyanazokra az állásokra pályáznak a két külön karon végzettek.

Inkább az a kérdés, hogy mit is szeretnél dolgozni?

2021. márc. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gazd.men szakos hallgato vagyok mar 2 eve es elvegeztem a szemelyi edzoit en is korabban. :)


3. felev eleje ota dolgozom banki szektorban gyakornokkent (heti 20 oraban),meg en is meglepodtem,hogy milyen gyorsan sikerult munkat talalnom. Tanultam jogot,gazdasagi jogot,munkajogot,penzugytant,szamvitelt,vallalatgazdasagtant,informatikat es nekem ennyi eleg volt,hogy elhelyezkedjek. Most fogok kis- es kozepvallalkozasokra specializalodni es most tanulom a szamvitelnek,penzugytannak is a nehezebb reszet.


Mivel nem voltam

egy matek zseni(eros harmas erettsegi) en sem mertem bevallalni a Penzugy es szamvitelt,pedig az a legkelendobb,”legjobb” szak,igy a konnyebb utat valasztva jott a gazd.men. Mai szemmel mar inkabb mentem volna psz-re,mivel sokkal

konnyebbek a “gyilkosabb” tantargyak,ha valakiek van logikaja,szorgalma hozza. Igy tervben is van meg egy diploma majd. :)


Ha kitarto es elszant vagy,illetve ha tenyleg latjak benned azt,hogy tanulni/dolgozni akarsz,akkor barmivel,ismetlem BARMIVEL (barmilyen bufeszakos diplomaval is akar) el fogsz tudni helyezkedni. Nem egy ismerosom van,aki beleszart a tanulasba,de megis sikeres az eletben. Egyetemen is latok olyan arcokat,akik nem akarnak dolgozni,muszajbol vannak itt,hogy szerezzenek egy diplomat,mert a szulo eroltette,igy szenvednek is az elhelyezkedessel.

Ha folyamatosan kepzed magad,akkor sikeres leszel.

2021. márc. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!