Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Albérlet vagy kollégium...

Albérlet vagy kollégium (egyetem)?

Figyelt kérdés
Eddig kollégista voltam és alapvetően szerettem, de minden félévben eljött egy pont, amikor már inkább terhesnek éreztem. Tetszett, hogy új emberekkel lakom együtt évről évre, picit beleláthatok más szakokba, több embert megismerhetek, valaki kifejezetten jófej volt stb. és szerencsére mindig normális szobatársakat is kaptam. Ugyanakkor hosszútávon már voltak vele kisebb-nagyobb problémáim pl. nem volt mindig kedvem a többiekhez, valamikor inkább egyedül szerettem volna lenni, valamikor már nem esett jól a folyamatos alkalmazkodás és voltak szokás, életmód, rutin, időbeosztás -béli különbségek is. Hiába próbáltam picit otthonosabbá tenni a szobám, sosem tudtam igazán otthonomnak érezni azt, mindig olyan érzésem volt, hogy az csak egy ideiglenes állapot és nem csak az enyém, oda kell figyelni a másikra stb. Nekem a koli szoba teljesen megfelelt a méretét, felszereltségét, állapotát stb. tekintve, de az árán kívül igazából sok előnyét nem tudom felvonultatni. Közel volt az egyetemhez és egyetemistákkal laktam együtt, de pl. közösségi programok nem voltak, a szobatársaimon kívül mást nem ismertem, a szaktársaim sem voltak kolisok. Az albérletben vonz, hogy lenne saját szobám, normálisan tudnék főzni és mosni, illetve talán kényelmesebb és komfortosabb lenne. Csak nem tudok elmenni amellett, hogy pénzkidobás lenne albérletbe menni a kollégium helyett.
2021. márc. 17. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az átlagos árakat tekintve mennyivel kerülne többe az albérlet a kollégiumnál?

Szobabérlésen gondolkoztál esetleg? Akkor legalább a szoba csak a tied, ha a lakás nem is.

2021. márc. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Albérlet alatt azt értem, hogy mindenképpen lakótárssal/lakótársakkal laknék együtt, tehát csak egy szobát bérelnék.


Kb. 50ezer forint egy szoba bérleti díja, ami nagyjából 30ezer forinttal kerül többe a kollégiumnál. Plusz ugye a rezsi fele/harmada.

2021. márc. 17. 19:23
 3/6 A kérdező kommentje:
Anyagilag amúgy belefér, tehát ebből nincsen probléma. Csak az ember akkor sem akar feleslegesen költeni, ha van miből.
2021. márc. 17. 19:24
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a pénzkidobás szerintem, amire nincs szükséged. Ha terhesnek érzed a kollégiumot, az albérlet viszont sok szempontból kényelmesebb lenne és telik is rá, akkor miért ne? Ha mégsem ad annyit, mint amennyivel többe kerül, a következő félévben még mindig lehetsz kolis.
2021. márc. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, egyetértek a #4-el. Harmincezer forint nem a világ vége, ha nem kenyérre kéne egyébként. A nyugalmad, pihenésed, tanulásod simán ér ennyit.
2021. márc. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem kb. mindig nyűg volt a koli, mégis ott fogom végignyomni. Valószínű albérlet inkább 50-60 havi plusz lenne a koli és a pesti árakat összehasonlítva. Ami egész tanulmányra vetítve olyan ~3 millió plusz lenne nálunk. Elég vacak a kolis élet (legalábbis nekem az), de szerintem megéri.
2021. ápr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!