Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvos szeretnék lenni. Már...

Orvos szeretnék lenni. Már eldöntöttem, hová szeretnék menni középiskolába, viszont ott nem tanítják, ami kellene az orvosihoz. Le érettségizhetek utána bioszból?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok, nem nagyon vagyok képben a dolgokkal. Ahova jelentkeztem első helyen középiskolába, ott nem tanítanak biológiát, és úgy tudom kémiát sem. Az orvosihoz viszont emelt biosz kell. Az a kérdésem, hogy ha leérettségiztem, utána bioszból valahogy tudnék érettségizni? Bocsánat, tényleg nem sokat tudok, ezért légyszi ne bátsatok. Előre is köszönöm.

2021. márc. 17. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

2 évig kell tanulnod az adott tárgyat,hogy tudj érettségizni. Ha teszel vizsgát bioszból, kémiából akkor érettségizhetsz. Viszont sajnos szerintem esélytelen így az orvosi. Emelt biosz és emelt kémia (vagy fizika ) kell, fakultáció erősen ajánlott.

Ha tudod már most, hogy mi szeretnél lenni miért nem olyan iskolákat jelöltél meg, amik a célod eléréséhez szükségesek?

2021. márc. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Emelt biológia érettségi mindenképp kell és amellett még emelt kémia vagy fizika is.

Jobb lenne ha olyan iskolába járnál, ahol oktatják ezeket a tantárgyakat, de persze önállóan/magántanárral/tanfolyamon is felkészülhetsz. Ne érettségi után kezd el a készülést, 1 év alatt nulláról nehéz lesz behozni. De csinálhatod azt, hogy ezekből a suli után vizsgázol le, csak tanulni kezdj el hamarabb.

2021. márc. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A környékünkön csak ez a három iskola volt, kettő technikum, egy gimi. Mivel nya egyedül nevel minket (3-an vagyunk) nem szeretné, ha kolis lennék, meg a rokonság szerint nem is bírnám. A gimit meg azért nem szeretné, ha valami baj lenne, legyen egy szakmám, amivel el tudok helyezkedni. És ez az iskola tetszik a legjobban.

Válaszodat egyébként köszönöm.

2021. márc. 17. 21:35
 4/6 anonim ***** válasza:
97%

"A gimit meg azért nem szeretné, ha valami baj lenne, legyen egy szakmám, amivel el tudok helyezkedni"


Ne haragudj, de ez tipikus butaság néhány embernél. Alapból érettségihez kell 4 év, utána maradsz ott 1-2 évre szakmát tanulni. Mi a különbség, hogy gimiből átmész érettségi után máshova tanulni, vagy ott maradsz? Mitől ad nagyobb biztonságot? Mert még megérteném, ha az érettségi mellé adná a szakmát, de tudtommal nincs ilyen...

2021. márc. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

4: az, hogy szakgimiben szakmat IS tanul 4 evig, az erettsegi mellett, es onnantol mar csak 1 ev technikum.

nem osszehasonlithato ez a tudas azzal aki 2 ev alatt osszecsap egy szakmat

2021. márc. 18. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha technikumba mész szerintem ott már ellövöd a lehetőséged, hogy orvosira mehess. Én szakközépből mentem orvosira, és szerintem a felkészülés a két emeltre nehezebb volt mint az első félév az egyetemen. Amúgy ugyan ezt a baromságot mondták nekem is a szüleim, hogy legalább lesz szakmám ha valami baj lenne, ott tartok hogy életem legrosszabb döntésének tartom a szakközepet. Írj privátot ha kíváncsi lennél még valamire.
2021. márc. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!