Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt kémia faktosok tudnátok...

Emelt kémia faktosok tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés
Gondolkodom, hogy felvegyem a kémiát faktnak mert tetszik az orvosi csak sajnos nem vagyok még benne biztos, illetve eddig nem foglalkoztam egyáltalán a kémiával és az lenne a kérdésem, hogy mennyire nehéz? Mennyire kell sokat tanulni és készülni rá? Mindent az elejéről kezdtek vagy csak gyors ismétlés mert, hogy ezt úgyis tudjátok? mennyire haladtok gyorsan az anyaggal? Én aki nem igazán foglalkoztam vele megtanulhatom még úgy, hogy ne kelljen írtó sokat tanulnom? Válaszaitokat előre is köszönöm! :)

2021. márc. 24. 22:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Az emelt kémia az egyik legnehezebb érettségi tárgy. Sok az elmélet, sok a számolás és ezeknek kell idő, hogy berögzüljenek, sok gyakorlást igényel otthon is. Ha felveszed 11.ben mindent előlről kezdtek, azt, hogy gyors átveszitek vagy alaposan az tanárfüggő, de szerintem aki komoly tanár az mindent újra alaposan átvesz és max úgy kérdezget, hogy emlékeztek e erre/arra. Mivel sok az anyag kell haladni, de mindent jó részletesen átbeszélni. Én azt vettem észre, hogy a számolásokra fordítanak a tanárok legtöbb időt, mert az a lényeg, elmagyarázzák az elméletet, de hogy mindent megtanulj neked kell elolvasni a tankönyveket és lehet órán megoldotok 5 számolást, de otthon még 15 öt hogy begyakorold. Nem vagy elkésve, gondolom 10es vagy és fakt választás előtt állsz. Viszont csak akkor válaszd ezt, ha szorgalmas és kitartó vagy, különben felesleges. Sokat kell érte tenni, hogy a végén könnyen menjen. Nekem ez a tapasztalatom.
2021. márc. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!