Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy építsem egymásra a matekot?

Hogy építsem egymásra a matekot?

Figyelt kérdés
Az igazság az, hogy most lesz középszentű érettségi vizsgám, de a matek nagyon nem megy, és nem is foglalkoztam vele. 51 éves vagyok és az összeadás,kivonás,szorzás és osztáson kívül semmi sem megy. Hogy kezdjem tanulni? Törtek, függvények....stb. A kioktatást kérem ne nekem! Így is magam alatt vagyok miatta. Nem lett volna szabad már iskola padba ülni.

2021. márc. 27. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Középszintű érettségizni szeretnél, de a 4 alapműveleten kívül semmi sem megy?

Nem mondtom, hogy lehetetlen vállalkozás, de nem is tartom észszerűnek.


A korrábbi érettségiken hány pontot sikerült elérni?


Egyáltalán; mi a cél?

2021. márc. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Először is: tanulni mindig jó ötlet. Azt javaslom, nézz meg egy középiskolai tankönyvet, ott a fejezetek egymásra épülnek, épp azért, hogy minden anyagrész akkor kerüljön sorra, amikor már megvannak a hozzá szükséges alapok. Ha nehéz önállóan tanulni, és van rá lehetőséged, akkor egy magántanár is nagyon sokat segíthet (nem kell feltétlenül profi pedagógus, van hogy egy jófej egyetemista is kiválóan el tudja magyarázni a dolgokat).
2021. márc. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne matekot tanulj, hanem matek ÉRETTSÉGIZNI tanulj meg most. Oldj meg sok előző évi matek érettségi feladatsorokat, az első részt gyakorold be jól, (a feladatok majdhogynem ugyanazok, más és más megfogalmazással, számokkal), ha elakadsz a feladatokban, nem tudod hogyan állj neki, akkor YouTube: mateking (itt a feladatsort oldja meg egy nagyon jól magyarázó férfi).
2021. márc. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon kedvesek vagytok
2021. márc. 27. 17:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amivel viszonylag könnyű pontot szerezni, az a számtani-mértani sorozat témakör. Nagyon sokszor beleteszik a nagy részbe, és a kis részben is gyakran lehet velük találkozni, ráadásul egy rém egyszerű témakör.
2021. márc. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A függvénytáblát is lapozgasd, tudd mit, hol kell keresni (időspórolás miatt), esetleg becetlizheted, hogy mi hol van, de azt javaslom kérdezd meg előtte a tanárod, hogy a könyvtárból kaptok függvénytáblát, vagy mindenki a sajátját használja, ha igen, akkor lehet-e benne cetli, mert nem mindenhol engedik.
2021. márc. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lizzike válasza:
Nagyon tudom ajánlani a mateking.hu oldalt. Én is most érettségizem, én innen készülök javarészt. Szépen, érthetően elérhetők a tananyagok, és az érettségi feladatsorok is. Videós megoldások is vannak fent, azokra is érdemes lehet ránézni. Meg, ahogy előttem is írták : függvénytáblázat, függvénytáblázat. Rengeteg minden van benne és nagyon jól lehet vele haladni, ha tudja az ember mi minden van benne. Sok sikert!
2021. márc. 28. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon hálás vagyok! A mateking szuper jó ötlet volt. Sok dolgot tanultam egy pár óra használata után. Halmazok, valószinűségszámítás,modul-meridán, százalékszámítás... úgy érzem ezzel fel fogok tudni készülni. Féltem a matektól nagyon, de most meg olyan érzésem van, hogy értem... Köszönöm!
2021. márc. 28. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!