Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Kiégésre megoldá...

Egyetemisták! Kiégésre megoldások?

Figyelt kérdés

Elsőéves orvosis vagyok, és egyszerűen kész vagyok. Szépen ment az első félév, vizsgáim is jó eredménnyel zárultak. Bár már kezdődtek a gondok. Minden vágyam az orvosi volt, küzdöttem a bejutásért most még egyszerúűen nincs bennem semmi. Üres vagyok. Nem tudok leülni tanulni, egész nap csak aludnék, sokszor 12-16 órákat alszom. Volt olyan, hogy délután 2-kor lefeküdtem kicsit aludni és másnap 10-kor keltem fel. Nem tudom mit tegyek. Le vagyok maradva pár tárgyból így is... Minden nap félek hogy jön a telefon hogy holnaptól kirendelnek, hazamenni sincs kedvem a családomhoz. Közben gyötör a bűntudat minden este hogy hát a mai napot is elbaltáztam.

Volt már valaki hasonló cipőben? Hogy lehet az ilyen válságot túlélni?

Előre is köszönöm a segítséget!



2021. márc. 28. 01:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%
Hobbi.
2021. márc. 28. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%
Hát ez nekem kevésbé hangzik kiégésnek - volt nekem is már pár - hanem sokkal inkább a depresszió klasszikus megjelenési formájának. Igen, egy hobbi talán segíthet (rajtam nem tette), de én azt hiszem inkább ajánlanám profi szakember, pszichológus segítségét.
2021. márc. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem is inkább depresszió. Ha nincs lehetőséged szakember segítségét kérni, akkor próbálj sportolni kicsit a friss levegőn, keress valami értelmes hobbit, és készíts időbeosztást, valahogy vedd rá magad, hogy mindennap foglalkozz kicsit a tananyaggal. Ha csak egy órát, akkor annyit, a semminél az is több.

Napirend is segíthet, kelj-fekudj ugyanakkor mindennap.

2021. márc. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
56%
Sportolsz?? Én egyetemista koromban minden reggel futottam 8km-t és minden hétköznap este karatéztam... kezdj el kocogni!
2021. márc. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Bár én nem egyetemista vagyok, hanem 3. osztályos gimnazista, de gondoltam jelzem, hogy éb is voltam már hasonló cipőben. Sőt, nem is olyan rég. Bejött az online oktatás, november óta itthon csücsülök a laptop előtt majdnem egész álló nap. Mostanra ütött be ez az egész nálam. Volt hogy este nem bírtam elaludni ezért az online órák közben bóbiskolok el. Ágyból kikelni semmi kedvem nem volt. Hobbijaimat űzni sem volt energiám. Fáradékony és unott voltam.

Azt gondoltam, kiégtem a sok tanulásban de nem ez volt a bajom. Lassan 6 hónapja kerülnek az ingerek, nem sportolok, nincs ami feltöltsön energiával. Ez volt itt a baj.

Nekem az vált be, hogy kiépítettem a napi rutinomat és elkezdtem futni. Próbáld ki, biztos a sport és a jó időbeosztás segíteni fog. El tudom képzelni hogy sok az anyag, én is nagyon le vagyok maradva a sok semmittevésemnek köszönhetően (persze egy orvosis egyetemista hallgatóéhoz nem mérem az én feladat mennyiségemet:D). Minden nap írok egy keveset, már az 1/3-át bepótoltam. Egyszerre te se állj neki szerintem, inkább oszd be.

2021. márc. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%

én is ugyan így éreztem tavaly mikor kezdődött az online oktatás, én is elsőéves voltam

Mindenképp kezdj el sétálgatni a városban, egy-egy kávét szervezz le barátokkal, hidd el ha embereket látsz sokkal jobb lesz! Próbálj egyszerre egy tárgyra koncentrálni, minden rendben lesz

2021. márc. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%
Én is hasonlóan érzek kedves kérdező, viszont én még csak végzős vagyok, nagyon lemaradtam mindenből, és most is alig van életerőm, nemhogy érettségire készülni (orvosira pályára készülök én is). Viszont nekem 2 hete random jött egy meglepi diabétesz is, szóval tényleg, hidd el, lehetne rosszabb is! :D Sétálás, testmozgás sokat tud segíteni. Ti legalább kimehettek, nálunk felvidéken már Karácsony óta utcára sem lehet menni, fel a fejjel! 18/L
2021. márc. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
48%
Sajnos ezt csak magadban bírod legyűrni, mindenkinek nehéz, ezért értékesek az orvosi, mérnök stb diplomák. Gondolj rá befektetésként, sokkal jobb lesz később, ha ezeket most végigszenveded, megcsinálsz mindent amit kell, szóval legyen motivációd. Emellett én pl. valamivel jutalmazom magam mindig, ennyit meg annyit megcsinálok, és utána este akkor lehet játszani haverokkal, ha megcsinálom akkor megrendelem a kedvenc kajám.. érted. Nálam egész jól működik.
2021. márc. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
61%
2. Éves egyetemista vagyok,ami szerintem lényeg, hogy legyen minden nap valami olyan, ami felvidit, ami kicsit kiragad a mókuskerekbol, legyen ez bármi. Nálam most ezek sorozatok (persze mértékkel), meg egész jó idő van, úgyhogy a szabadban töltött idő is növekszik. Ha jobb a kedved, konyebbek lesznek azok a dolgok is, amik amugy nem mindig okoznak örömet
2021. márc. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
63%

Sokszor nulla motivációm van nekem is, barátaim, haverjaim alig vannak, rokonaim bezárkóztak (bár már elkezdtek nyitni, mert elegük van), az online oktatás a maradék szociális életemet is elvette.


Én harmadéves vagyok villamosmérnöki karon, és megoldást a problémámra a munka jelentett. Tudom, elsőéves orvosisként kicsit más helyzetben vagy, az én helyzetemben nagyon sokat jelentett a gyakornoki melóm.


Pont most "másodállást" keresek, ahol -más szempontból, mint a mostani helyemen- szintén fejlődhetek szakmailag (programozás).


A bejövő pénzzel meg később elég sok tervem van, lesz. Engem ezek a kis projektek, illetve a szakmai fejlődés lehetősége tart életben, ha fogalmazhatok így, mert szociálisan egy nagy nulla az életem, bár ez régóta így van sajnos.


F

2021. márc. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!