Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Kiégésre megoldá...

Egyetemisták! Kiégésre megoldások?

Figyelt kérdés

Elsőéves orvosis vagyok, és egyszerűen kész vagyok. Szépen ment az első félév, vizsgáim is jó eredménnyel zárultak. Bár már kezdődtek a gondok. Minden vágyam az orvosi volt, küzdöttem a bejutásért most még egyszerúűen nincs bennem semmi. Üres vagyok. Nem tudok leülni tanulni, egész nap csak aludnék, sokszor 12-16 órákat alszom. Volt olyan, hogy délután 2-kor lefeküdtem kicsit aludni és másnap 10-kor keltem fel. Nem tudom mit tegyek. Le vagyok maradva pár tárgyból így is... Minden nap félek hogy jön a telefon hogy holnaptól kirendelnek, hazamenni sincs kedvem a családomhoz. Közben gyötör a bűntudat minden este hogy hát a mai napot is elbaltáztam.

Volt már valaki hasonló cipőben? Hogy lehet az ilyen válságot túlélni?

Előre is köszönöm a segítséget!



2021. márc. 28. 01:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, nem való vagy erre a pályára.Hagyd abba, és keress más szakmát magadnak.
2021. márc. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
60%
Bravó! Ha egy kis nehézség támad, egyből ott kell hagyni mindent... Tényleg? Igaz, ezt nála senki nem tudja jobban, mit bír el és mit nem. Szerintem meg varja meg legalább ezt a félévet, és ha egy év után sem érzi jól magát, akkor lehetséges, hogy nem ez az ő pályája, DE mindenhol lesznek nehézségek, így pusztán emiatt ne hagyja abba
2021. márc. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
88%

Szia! Én harmadéves orvostanhallgató vagyok és teljes mértékben megértelek. Amik nekem beváltak mindig:reggel időben felkelés, reggeli,stb. Aztán egy kis tanulás , jegyzetírás. Ebéd szintén kb.mindig ugyanabban az időben . Utána kis pihi, kikapcs.( én festeni szoktam, sütni és kertészkedni) Délután és este(nem sokáig , időben le kell feküdni !) tanulás van. Lefekvés előtt megint van egy kis szabadidőm , mikor olvasok , filmezek. Sportolsz vmit? Futás , otthon erősítés simán belefér mindenkinek. A csoporttársaiddal beszélgess sokat. Én is amúgy rettegek attól , hogy behívnak egyszer.(bár én krónikus beteg vagyok)

Ha ezek sem segítenek , akkor irány a pszichológus . Én is voltam az anatómia szigorlatom miatt , de akkor már nagyon rosszul voltam.( síró görcseim voltak és alig ettem, nem beszéltem senkivel se kb.)

2021. márc. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
59%

Ugyan ez csak mérnöki szak és 2 héten koviddal rettenetesen rossz tünetekkel szenvedtem.


Most ilyen post kovid depresszióban vagyok lényegében használhatatlan úgy hogy mindennel le vagyok maradva. Folyamatos fejfájás, fáradékonyság, sok alvás.

2021. márc. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
80%
Miért kellett lepontozni a válaszokat ? Tök hasznos mindegyik .
2021. márc. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
12%
Én is ezt nézem, a 12. válaszóval teljesen egyetértek, de akkor engem is le lehet pontozni. Ez az élet lényege, kiismerni önmagad, hogy mikor kell elengedni és mikor van egy kisebb vagy nagyobb hullámvölgy
2021. márc. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
75%
Én a 13.válaszoló voltam és nem értem , hogy mi volt azzal a baj.
2021. márc. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
49%

A kérdező leírása alapján elég nyilvánvalónak látszik, hogy depresszióban szenved - megjegyzem, így a bezártság alatt elég sok embertársunkkal egyetemben, nem véletlenül lőtt ki az égbe az öngyilkosságok száma.


A 11-es és a 12-es válaszok nem hogy nem hasznosak, de megítélésem szerint egyenesen károsak. Ezek a válaszok pedig a szokásos mantrát erősítik, miszerint a depresszió nem betegség, nincs bajod, csak lusta vagy, aki pszichológushoz megy az gyenge. A 13-as válaszolót, ahogy a többieket is gondolom egyikük, vagy mindkettejük pontozta le.

2021. márc. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat! Én nem pontoztam le senkit!

Ma ráírtam pár osztálytársamra és beszélgettem velük.. ők is hasonló cipőben eveznek. Pár nap alatt nyilván nem lehet csodákat tenni, de a javaslatokra elkezdtem mozogni, és azért így jobban érzem magam kicsit. LEfárasztom magam eléggé hogy éjszaka egyből kiüssem magam és ne kelljen hülyeségeken gondolkodnom :D tényleg köszönöm!!!

2021. márc. 29. 22:43
 20/22 anonim ***** válasza:
28%
Békélj meg a gondolattal, hogy túlvállaltad magad.
2021. ápr. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!