Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan motoros iskola ahol...

Van olyan motoros iskola ahol van rá mód nagy robogora vizsgázni?

Figyelt kérdés
Nos szeretném letenni a korlátlan motor jogosítványt. Viszont nem tudok váltós motorokkal mint pl gyorsulási stb vel menni hanem csak nagy robogoval tudok menni közlekedni. Van olyan iskola ahol ha kérem akkor nagyrobogoval tudok gyakorolni illetve vizsgázni?
2021. márc. 28. 13:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen motort nem tartanak sehol. Viszont azt nem a szabályok nem tiltják, hogy saját motoron teljesítsd az órákat és a vizsgád.

Az iskolával kell lebeszélni, de szerintem a legtöbb helyen simán megoldják. (Az más kérdés, hogy adnak-e kedvezményt, vagy sem)


Viszont az A korlátlan kategóriához olyan motort kell találnod ami

-legalább 595 cm3 hengerűrtartalommal,

-legalább 180 kg terheletlen tömeggel,

- legalább 50 kW motorteljesítménnyel

rendelkezik, ezen felül neked kell gondoskodni az érvényes műszakiról, biztosításról és minden egyébről ami a forgalomban való részvétel feltétele.

A vizsga után pedig bekerül egy kód a jogosítványodba ami az adott kategóriában csak autómata váltós jármű vezetésére fog korlátozni.


Így hirtelen nem igazán tudok mondani nagytestű robogót ami ezen feltételeknek megfelel.

Hirtelen csak a Honda Goldwing jut eszembe amiből van automata verzió.

De azzal kezdőként megcsinálni egy rutin vizsgát szerintem fényévekkel nehezebb mint megszokni a manuális váltót 😀

2021. ápr. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!