Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar emelt érettségi felkész...

Magyar emelt érettségi felkészülésre tanácsok?

Figyelt kérdés
Jelenleg 10-be járok. Most van nálunk az az időszak, hogy faktokat tudunk felvenni. Én matekot és magyart akartam, mivel belőlük kéne majd emeltet tennem, viszont olyan szakra járok, ahol a többség inkább informatika-fizika-matek tantárgyakra jelentkezett, így magyarra nem jöttek elegen ahhoz, hogy induljon. Megkérdeztem a tanárom, hogy ilyenkor mit csináljak, járjak e külön tanárhoz esetleg, vagy akármi. Ő azt mondta, hogy ne járjak tanárhoz, csak olvassak csomót. Igazából a kérdésem az lenne, hogy ha esetleg valaki közületek úgyanúgy magyarból emeltezett, miket olvassak főleg/inkább? És van még valami tippetek? Weboldalak, videók amikről rendesen fel lehet készülni, akármi.

2021. márc. 29. 10:10
 1/2 anonim ***** válasza:
79%
Látszik,hogy a tanárod nem ért hozzá,már bocsánat,de tényleg időveszteség lenne egyedül nekiállni. Én amikor megpróbáltam 1 hónapom ment el tök feleslegesen,azt se tudtam hogy haladjak,úgyhogy mindenképpen kell egy tanár (mondjuk elvállalhatta volna így is). Az a baj én így le sem tudom írni,mert tanár mellett is kell plusszba tanulni,tehát pl a 4 év anyagát folyamatosan olvasni (vagyis neked még így 2),vázlatolni is érdemes a személyekről,hogy rögzüljön,meg még utánuk olvasni neten,verscímek/műfajuk/sorok jegyzése,fogalmak (! Ha kell tök egyszerűen írd ki magadnak,mert nem kell szószerint tudni) ,korstílus/stílusirányzatok jellemzőit szintén kiírni,mert az is nagyon kell,de mindenképpen keress tanárt,mert ő tud iránymutatást adni folyamatosan,magyarázni,feladatokat adni és az esszéket gyakorolni/megírni esélytelen lenne tanár nélkül szerintem.
2021. márc. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a segítséget! :) Akkor mindenképp találok valakit.
2021. márc. 29. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!