Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 50 nap alatt meg lehet tanulni...

50 nap alatt meg lehet tanulni 600 oldal biológiát, és 300 oldal fizikát (tehát 900 oldalt)?

Figyelt kérdés
2 emeltre készülök, persze nem alaptudás nélkül...biosz emelten már voltam, ott közel 50%ra produkáltam az írásbelit..azóta fejlődött valamennyit, talán 60%on állhatok jelen pillanatban.fizikából próbaérettségin voltam + komplex érettségi feladatsorokat csinálok..ezek olyan 40% körülire sikerülnek..már jó pár hónapja járok külön tanárokhoz..csak itthon eléggé elnapolós vagyok..megakarom még egyszer addig tanulni az egészet, jó részletesen..hogy a biosz szóbelivel olyan 80%, fizika 70% legyen kb. Szerintetek lehetséges? 45 nap a bioszig.. olyan 50-52 fizikáig..tehát 900 oldal 40-50 nap alatt. Mit gondoltok erről? Olvasom, hogy sokan egyetemen..pl. jogon vizsga előtti napon van, hogy 50 oldalt megtanulnak..csak ez fizika és biosz..de van alaptudás. 20/F

2021. márc. 30. 01:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez tőled függ.


Én nem bírnám ki, de ha neked fekszik a napi 8-10 óra hossza tanulás csaló nap nélkül akkor simán összejöhet.

2021. márc. 30. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják, hogy a rendelkezésre álló idő 50 %-a alatt tanuld meg az anyag 90 %-át, a másik 50 % idő alatt pedig a másik 90 %-át. :-)
2021. márc. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A Végső, Nagy Határidőtől való félelem az, teljesen összezavarja az ember tisztánlátását. A sikerhez az itt és mostra fókuszálj, ne a Nagy Naptól rettegj. Kedd reggel van, vedd elő a könyvet és tanulj. Csodàt tesz.
2021. márc. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
900/50 =napi 18 oldal, ami nem sok. Viszont! Én a helyedben hagynék időt az érettségi feladatsorok írogatására, azzal tudod ténylegesen begyakorolni a feladattípusokat, hogy élesben jó százalékot érj el.
2021. márc. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Orvosira mész? Ezekkel gondolom igen. Hát ez egy jó gyakorlás oda. Nem lesz kevesebb az anyag, sőt.

Ha kérdésed van, írj. 20/F

2021. márc. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

A leírtak alapján nem megtanulnod kell 900 oldalt (2·4 év anyaga) 50 nap alatt, hanem a meglévő hiányosságaidat kijavítani. Tehát: Igen, ennyi idő alatt ez sikeresen elvégezhető.

Erősen javasolt 2-4 naponta megoldani egy érettségi feladatsort. A májusi és októberi értettségi időszakot figyelembe véve ennyi valós feladatsor rendelkezésre áll az Oktatási Hivatal honlapján. A hibás feladatok témáját utána egy kicsit többet gyakorold, mint a többit.

Ha vannak tematikus feladatsorok, akkor ne pazarold az idődet a témabevezető kezdeti gyakorlás után arra, hogy a könnyebb feladatoktól haladsz a nehezek felé. Javaslom, hogy a téma"záró" gyakorlásánál (mielőtt új témába kezdesz) próbálkozz megoldani a 3 legkönnyebb és a 3 legnehezebb feladatot. Ha ez nem 100%, akkor a 3-3 következőt, egészen addig, amíg el nem jutsz a 6/6 sikerhez. Ez azért jó, mert kiderül mennyire érted a témát (nehezek), és mennyire vagy hajlamos elsiklani a dolgok felett, ha könnyűnek véled a feladatot (könnyűek).

2021. márc. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#2: Majdnem hibátlan választ ad egy fontos jelenségre: Keress rá! Pareto-elv!
2021. márc. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
A bioszból még értem a 600 oldalt, abban valóban sok a száraz anyag, de fizikiából miért kell 300 oldalt "megtanulni"? A fizika érettséginek nagy része feladatmegoldás. Nyilván van ott is valamilyen szinten "magolós" rész (nagy fizikusok és eredményeik, fizikatörténet, mit milyen kísérlettel fedezetk fel, csillagászati adatok stb.) de az érettségi 80 %-át le lehet fedni egy max 5 oldalas jegyzettel, amin a szabályok, törvények, képeltek vannak felsorolva. Nyilván ezeket nem szó szerint kell visszamondani, hanem alkalmazni az adott példára. Nem tudom miből készülsz, de szerintem a 300 oldalnak a nagyrésze olyan, hogy van egy tétel/függvény/állapotváltozás stb. leírva fél oldalban, és arra példák, alkalamzások és feladatok a következő 10 oldalon.
2021. ápr. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#8: Ez félig igaz. De mire megtanulja felismerni, hogy mikor melyik egyenletwt vagy nüansznyi eltérést kell figyelembe venni, az kb. ugyanannyi idő.
2021. ápr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!