Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar középszintű érettségin...

Magyar középszintű érettségin ilyen könnyű megbukni?

Figyelt kérdés

Múltkor írtunk kis érettségi keretein belül szövegértést és a tanárunk kiértékelés után csak 9 pontot adott rá a 40-ből.


Teljesen le voltam döbbenve. Máskor is gyakoroltam már itthon korábbi feladatsorok kitöltésével a magyar érettségit de a szövegértésnél a legnehezebbnél is elértem legalább 20 pontot.


Nem értem az egészet, 9 pont a 25%-ot sem éri el a feladattípusban tehát ez valószínűleg bukta lenne. Magyarból pedig mindig 3-as, 4-es voltam. Csak tanulni nem szerettem de ettől függetlenül azért elboldogultam mindig vele.



2021. márc. 30. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg csak a tanárod szigorú. Magyar középszinten nehéz megbukni. Csak érteni kell a szöveget...

(Nem humánosként mondom)

2021. márc. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz megbukni az igaz, de jó lenne tudni, mi volt a konkrét kérdés. Lehetséges, hogy te nagyvonalúan javítod magadnak, vagy a tanárod rettentő szigorú, vagy direkt kevesebbet adott mindenkinek, hogy ezzel "motiváljon" a tanulásra. Konkrétum nélkül nem tudhatjuk, de én ezt a hármat látom esélyesnek.
2021. márc. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudni szeretnéd mi az igazság, kérezd meg a tanárt, hogy mit rontottál el ennyire, hogy ilyen kevés pontot kaptál. Az is elég ha elküldi a kijavított dolgozatot és a megoldókulcsot, az alapján láthatod a hibáid.
2021. márc. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3 Ez volt a legelső lépésem, látta, de nem válaszolt rá.


Megmutattam anyámnak is aki 2 diplomás és azért szövegértésben neki munkájából kifolyólag toppon kell lennie de erre még ő is azt mondta, hogy ez a szöveg amit kaptunk nagyon durván elvont és habár próbáltuk átbeszélni de sok helyen még a kérdést sem értette.


Egyébként most megcsináltam egy másikat és 25 pontos lett. Nem javítottam nagyvonalúan de nyilván nem is arra törekedtem, hogy szó szerint megegyezzen az iromámyom a megoldókulccsal hanem azt is figyelembe vettem, hogy jelentésbeli különbség abszolút ne legyen a megoldókulcs és az én megoldásom között.

2021. márc. 30. 17:23
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Menni fog hidd el... folyamatosan 1 lett nekem is aztan erettsegin 5:) olvass tobbet + gyakorolj es sikerulni fog !! Sok sikert :)
2021. márc. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2021. márc. 30. 17:38
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ezt tudom mondani én is, a magyar tanárom extrém nehéz szövegeket adott kevés idővel volt, hogy be sem tudtuk fejezni a feladatokat. Erre a magyar érettségin tök könnyű volt tavaly a szöveg véleményem szerint, még átnézni is volt időm. Amire inkább koncentrálj gyakorlásban az az esszé rész, én egyedül arra készültem és 5ös lett.
2021. márc. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Van rá példa de szerintem nem könnyű megbukni.

Szövegértési feladatnál minimum már egy kettest össze lehet szedni. Ugye ott van még a gyakorlati szöveg alkotás és az elemzés. Ezekből ha már megcsinalsz pár feladatot menni fog.

2021. márc. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Közben kiderült, hogy a tanár egy olyan műből idézett a szövegértésnél amellyel először egyetemen találkoznak az emberek. Megnézettem egy másik magyar tanárral aki szintén azt mondta erre, hogy ez még emelt érettségin is neccesen állja meg a helyét szóval megnyugodtam, hogy nem én vagyok balfsz :D
2021. márc. 31. 19:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Ötös lett a magyar érettségim (csak írásbeli járványkor), alig tanultam rá bármit is. Persze én jól megértek ilyen szövegeket, bár van aki nem. Nem volt sokkal nehezebb az ottani szöveg amit írtál?
2021. ápr. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!