Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti, akik az orvosit családi...

Ti, akik az orvosit családi nyomásra kezdtétek el úgy, hogy sosem akartátok igazán és mindig is más érdeklődi körötök volt, be is fejeztétek az egyetemet?

Figyelt kérdés

Nem tudom van-e, akire illik ez a leírás, de ha esetleg akad olyasvalaki aki családi nyomás miatt kezdte el az orvosit, megszerettétek közben? Elvégeztétek az egyetemet, élvezitek a munkátokat? Jelenleg tuti csúszni fogok és még csak az első évemet taposom, már október óta depressziós vagyok és kiégett, utálom az egészet, de itthon mégis azt kell hallgatnom, hogy ha otthagyom az mekkora csalódás lesz. Nyilván tudom, hogy ez az én hibám, nem kényszeríthetnek hogy folytassam ha más érdekel, viszont valahol mégis félek lépni 'ha már egyszer bejutottam' alapon. Évek óta és most is napi szinten ezt hallgatni viszont mentálisan nagyon megterhelő, főleg úgy, hogy közben folyamatos kudarc ér a legelejétől kezdve. Jelenleg semmi önbizalmam nem maradt, most a legegyszerűbbnek tűnő - akár hétköznapi, akár tudományos - téma feldolgozása is gondot okoz.

Több orvos is van a családban, úgyhogy ez mindig is egy magas elvárásnak számított. Fogalmam sincs, mit csináljak. Egyszer eldöntöm, hogy lépek és választok mást, akkor viszont jön az állandó kárálás. Máskor eldöntöm, hogy folytatom és próbálom összeszedni magam, akkor pont az ellenkező reakciót váltom ki, mondván hogy ha ennyire utálom, akkor csak megkeserítem mindeninek az életét magam körül az állandó stresszelésemmel. Jelenleg annyira tanácstalan vagyok, most is tanulnom kéne de nem bírok koncentrálni. Előre is köszi, ha valaki válaszol!



2021. márc. 31. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültél. Sajnos aki nem önszántából kerül be, a folyamatos szenvedés nem fog segíteni legyőzni ezeket az érzéseket. Sajnos/nem sajnos ez egy olyan szakma, ahol már eleve úgy kell az embernek elkezdenie az egyetemet, hogy csak ennek él, mást nem tud elképzelni.

Családodnak sajnos meg kellene értenie hogy neked nem ez az utad.

Ha szeretnél róla beszélni, írj nyugodtan üzenetet, de semmiképp se tartsd magadban ezeket az érzéseket!

2021. márc. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az a gond, hogy az orvosi pálya nem olyan, hogy elvégzed az egyetemet, aztán egy életre pipa. Folyamatos továbbképzéssel jár, életed végéig, és közben természetesen más emberek egészségéért felelsz.

Elképzelhetetlennek tartom, hogy valaki belső meggyőződés nélkül vállalja ezt a terhet - másfelől pedig másnak sincs joga rád pakolni ezt, még a szüleidnek sem.

Felnőtt ember vagy, állj eléjük, mondd el, hogy megpróbáltad a kedvükért, de ez nem megy. A szenvedésnek semmi értelme. Menj el dolgozni, amíg kitalálod hogy mit szeretnél kezdeni az életeddel, ez ellen nem lehet kifogásuk. Ha pedig derogál nekik az a munka amit érettségivel, de diploma nélkül végeznél, az csak róluk állít ki bizonyítványt, nem rólad.

Ja és szerintem sokáig ne filózz, ugyanis fogynak az államilag finanszírozott féléveid is.

A lényeg, hogy kész döntéssel állj eléjük, ne hagyd győzködni magad, ne gyengülj el. Nem árt, ha pl. konkrétumot is tudsz mondani, hogy pillanatnyilag mit fogsz kezdeni: pl. dolgozni szeretnék, el is küldtem az önéletrajzom néhény helyre. A fizetésemből szívesen hozzájárulok a család költségeihez. Vagy hasonló.

Sok sikert!!

2021. márc. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Toxikus szülők.


Hallgass a szívedre!

2021. márc. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! tegnap sokat gondolkoztam még ezen, és igyekszem megtenni a kellő lépéseket, végül is az mindig megvolt, hogy mi érdekel igazán, inkább a kommunikáció lefolytatásával akadtak gondok. még egyszer köszönöm a reakciókat, ment a zöld pipa!
2021. ápr. 1. 09:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szurkolunk! Megkerdezhetem mi az ami érdekel amugy? 😊
2021. ápr. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az írásodból nekem az jön le, hogy a családod enyhén önző...

Én azt javaslom, hogy még most hagyd ott, míg az elején tartasz, mert egyértelmű, hogy ehhez nem fog megjönni a motivációd meg te magad is mondtad, hogy nem érdekel ez a terület.

Nyilván nem mondom, hogy fordulj a családod ellen, de itt nemcsak a jövőd, hanem a lelki egészséged is a tét, szóval inkább állj a sarkadra és ha veszekedéssel is jár, de mondd meg nekik is, mit szeretnél és lépj az ügy érdekében. Aztán hogy elfogadják-e vagy sem, az ő dolguk. Te felnőtt ember vagy, a TE jövődről van szó. Pár év és teljesen különálló életed lesz, többek között ezért sincs sok közük ahhoz, hogy te mit kezdesz magaddal.

2021. ápr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azota hogyan alakult az eleted?
jan. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!