Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diploma után van diákmunka...

Diploma után van diákmunka lehetőségem?

Figyelt kérdés
Június 30-tól megszűnik a hallgatói jogviszonyom. Medterre is jelentkeztem. Bár a diákigazolványom érvényes marad októberig, nem tudom, hogy vállalhatok-e diákmunkát arra az időre, amíg el nem kezdődik a mesterem az ezt következő félévben?

2021. ápr. 3. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Diákmunkát tudtommal általában nappali aktív/passzív jogviszonnyal vállalhatsz.
2021. ápr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Annyit elfelejtettem még, hogy a jogviszonyod a záróvizsga időszak utolsó napjáig tart.
2021. ápr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ahogy mobdod:) Viszont valamelyik éven anno volt rá precedens, hogy elfogadták a diákot is igazolás gyanánt. Ezért érdekel, hogy nem elég-e csupán a diákigazolvány. Nem szeretnék munka nélkül maradni arra a két-három hónapra mire újra kezdődik (folytatódik) az egyetem.
2021. ápr. 3. 20:34
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Most már nem fogadják el szerintem, mindenhova kell jogviszony igazolás.
2021. ápr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Nekem a diák (e féléves matricával) feltöltése is elég lett volna, gondolom ez az iskolaszövetkezeteknél egységes. Egyébként is csak az adott félévre vonatkozó jogviszonyigazolás kell, azt most is ki tudod kérni, és október végéig megkötik vele a szerződést, közben nem kell újra hitelesíteni.


De javítson ki, aki ellenkezőleg tapasztalta.

(Az elvet értem a többi válasz mögött, de épp a kérdezőéhez hasonló esetek miatt működik ez hasonlóan, mint a végző középiskolások diákkedvezményei.)

2021. ápr. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A diákszövetkezet visszaírt, októberig lehet náluk maradni a tavaszi hallgatóival.
2021. ápr. 6. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!