Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik az ésszerűb...

Nienorniniel kérdése:

Szerintetek melyik az ésszerűbb : tanári vagy orvosi?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudok dönteni. Korábban elkezdtem az orvosit, egy évet elvégeztem, szerettem, lelkes voltam, csak aztán magánéleti dolgok miatt kénytelen voltam ott hagyni. Mindig is erre a pályára készültem, most mégis megtorpantam, mert kórházi munkám során egyrészt rádöbbentem, hogy az orvosi munka zöme adminisztrációból áll, néhány röpke vizitet leszámítva, ugyanakkor arra is rádöbbentem hogy mennyire nem fér össze az én gyermekvállalási terveimmel.

Emellett itt van a biosz-kémia tanári ( minimum gimis szinten) ami eléggé családbarát,végül is tanítani szeretek, a tantárgyakat szeretem, de mégis félek attól hogy egész életemben bánni fogom hogy nem lettem orvos



2021. ápr. 8. 00:30
 1/9 anonim válasza:
77%

Mivel mindkettő szívesen lennél, én a helyedben a fizetés alapján döntenék, mert bőven van különbség. Egy orvos még itthon is viszonylag jó fizetést kap, bár én biztos megpróbálnék külföldre menni, ha orvos lennék.

Egy gimis tanár fizetése.. hát ahhoz képest mennyi mindent csinálnak, elég rossznak mondható, és külföldön se sokkal jobb tudtommal (egyetemi szinten foglalmam sincs hogy van).

2021. ápr. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

Nem értem amúgy minek ez az orvosi nagy pénzhajszolás, olyan munka mellett időd se lenne kiélvezni a pénzed, ráadásul a felelősség is qrva nagy.

Én inkább tanár lennék, szakképzésben most durva fizuemelések voltak a tanároknak, tessék utánaolvasni és amúgy rengeteg a szabadidő, kevesebb a felelősség is.

2021. ápr. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Az hogy orvosként mennyi dolgot csinálsz az adminisztráción kívül az eléggé orvosfüggő, pl egy sebész van hogy 6-8 órán át műt de van még ilyenre ezer példa csak most éppen ez jutott eszembe. Ettől függetlenül nyilván megvan az adminisztrációs része is de ha azt vesszük minden munkának van rosszabb oldala is. Tanárként sem túl jó az egész napos tanítás után hazavinni 5 dolgozatot és javítani. Az mondjuk igaz hogy a gyerekvállalással nem mindig fér össze a dolog de hát ezt is sok embernek sikerült már megoldani. Főleg úgy hogyha magán orvos vagy akkor viszonylag úgy osztod be az időd ahogy akarod. A fizetés is jobb az orvosoknak mint a tanároknak mondjuk itthon egyik sem áll túl jól ahhoz képest hogy mindkettővel sok munka van. Tanárként mondjuk az is fontos hogy mennyire bírod elviselni és fegyelmezni a “gyerekeket”. Azért gimis korunkban mi is elég hülyék voltunk, annyira kikészítettük az ofőnket aki már 20 éve tanított hogy le akarta adni az osztályt. Ha nem tudod őket lekötni és fegyelmezni sem tudsz akkor is veszett ügy. Volt egy pályakezdő tanárunk aki magyarázni se tudott, unalmas is volt és még fegyelmezni se fegyelmezett minket. Az egész osztály végig beszélte az órát, a tanár írt meg magyarázott közbe valamit de egyszerűen nem volt jó az egész. És ez az összes általa tanított osztálynál így ment egy elég jó hírnevű iskolában. Orvos és tanár ismerősöm is van úgyhogy azok alapján írtam plusz raktam bele egy kis saját tapasztalatot is. Én az orvosit választanám de nem vagyok túl objektív a témában mert én is orvosira szeretnék menni ha ebben a szar helyzetben jól sikerül az érettségim. Válaszd azt amelyiket közelebb érzed magadhoz, aztán ha nem jön be akkor később is tudsz váltani. Rengetegen kezdenek 30 felett is új szakmát tanulni/egyetemre járni mert megbánták amit tanultak a múltban.
2021. ápr. 8. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
sztem tanári :)
2021. ápr. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
mindenképpen tanárnak mennék:)
2021. ápr. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Én tanár vagyok. Igaz a fizetés nem a legjobb,de a munkaidő sem heti 40 óra. Így én elvagyok.
2021. ápr. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Ha csak a gyerekvállalás kérdése tart vissza ne aggódj, orvos mindkét szülőm és négy testvérem van.
2021. ápr. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A tanári pálya mellett szól az egész nyári szünidő.
2021. ápr. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hű, nagyon szépen köszönöm a sok sok választ! ❤️

Még júniusig lesz kis időm átgondolni a sorrendet.

Igazából a fizetés kevésbé izgat,ha szerényen is, de éljek meg belőle, ami viszont annál inkább aggaszt hogy nem akarok belefásulni abba amit csinálok. A tanári mellett szólna, hogy el tudnám végezni diploma után a művészetterapeuta képzést( meg még egy csomó más postgraduális cuccot is) , amit tök jól be lehetne venni az oktatásba ( jó nyilván nem a kémia és biosz órákra),és önállóan /mellékállásként is megállná a helyét. Van egy csomó reformötletem is arra nézve h hogy lehetne még izgalmasabbá tenni ezeket a tárgyakat kamaszok számára... De közben ott van az is hogy mindig is az emberi test működése, magyarán az orvosi tananyag érdekelt, de szinte már betegesen, hú meg a sürgősségi betegellátás😍... De most eüs dolgozóként közelből látva a dolgokat meg kiráz a hideg ha arra gondolok h szinte az egész életemet arra tenném fel hogy szinte egy kórházban élek, magánéletet és családot félretéve... Megoldható a gyerekvállalás, persze, de számolni kell azzal hogy anya nincs otthon karácsonykor, szülinapkor és még a nyaralást is félbe kell szakítani mert sos haza kell menni ügyelni. Nem mondhatsz nemet, mert emberek élete múlik rajta...

2021. ápr. 24. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!