Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon kétségbe vagyok esve..m...

Nagyon kétségbe vagyok esve..mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy államvizsga előtt állok és úgy érzem képtelen vagyok ezt megcsinálni.. 3 évig szívtam a sulival, munka mellett csináltam és most végre itt van a vége , csak 2 hónap van hátra, de úgy érzem elfogyott az erőm. Nem tudom mi van velem, pedig jól tanultam mindig és jól ment a tanulás.. egyre inkább stresszelek a záróvizsga miatt. Mindennapom egy rémálom. Nagyon sok a tananyag és ráadásul ez a bizonytalan helyzet is fennáll, hogy vajon milyen formában fogunk vizsgázni. A munkámat is otthagytam a suli miatt, hogy fel tudjak rendesen készülni, de másfél hónapja csak halogatom a tanulást és egyre inkább közelít a június.. több száz tétel van. Teljesen magam alatt vagyok. Próbáltam már, hogy sportolok és meditálok de semmi sem hat. Valamiért most elakadtam. A szakdolgozattal kész vagyok, de az is kérdéses, hogy milyen formában kerül megtartásra a védés. Alapjáraton szorgalmas és kitartó voltam mindig, de most ha az államvizsgára gondolok stresszes leszek, nem gondoltam volna, hogy utolsó félévben ennyire ki leszek bukva. Nem tudom mit csináljak. Leülök tanulni reggel és képtelen vagyok egy tételt normálisan megtanulni. Csak ülök a tanulnivaló felett és hiába az erőfeszítés. Tanulgattam már márciusban is de annyi az anyag, hogy muszáj haladni és a megtanult tételekkel már nem tudok foglalkozni. Konkrétan maradt másfél hónapom, hogy felkészüljek. Borzasztó érzés. Ettől az államvizsgától annyira stresszelek, hogy hihetetlen és tudom, hogy vannak más csoporttarsaim is akik még a szakdogaval sincsenek kész, nemhogy tanuljanak és mégis én érzem magam rosszul. Mit tegyek? Nagyon nehéz.. ráadásul az egyetem miatt, főleg, hogy munka mellett csináltam, nemsok barátom maradt már, a csoporttársaimra nem számíthatok... csak ha nekik kell valami, akkor vagyok érdekes, de pl. tételek kidolgozásában sem segítettek.. de a lepattanó jó nekik.. annyira elegem van mindenből és mindenkiből.. pedig minden álmom a diploma volt és most a célegyenesben elakadtam. Ráadásul a jelenlegi helyzet miatt a felsőoktatásról nem tudunk semmit, hogy mire számításunk.. rossz ez a bizonytalansag.. elfogadnék valami hasznos tanácsot. Előre is köszönöm!


A megmondó, mindentudó, okoskodó, kötekedő emberek hagyják figyelmen kívül a kérdésemet. A bunkósággal nem segítesz. Köszönöm.



2021. ápr. 8. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Szia, először is, nagyon sajnálom hogy ezt éled át.


Én azt javaslom, engedd el fejben, hogy online vagy offline lesz: igazából teljesen mindegy, tanulni ígyis-úgyis kell, maximum az egyéni vizsgadrukk lehet más, de ne ekörül forogjanak a gondolataid. Senki nem tud még semmit, de ezzel csak az energiáidat viszed el.


Ha ennyire mélyen vagy, hagyd most ezt a hetet magadnak, csinálj olyasmit amit szeretsz, és hétfőtől szigorúan kezdj neki. Oszd fel, hogyan tudsz minden héten heti 6 napon kb azonos mennyiséget haladni, a hetediket hagyd meg pihenni, különben nagyon hamar ki fogsz égni.

Ne addig tanulj egy tételt amíg 100%-ban tudod, hanem amíg kb tudsz róla beszélni elég időt. Inkább érj végig és tudj mindenről egy keveset, minthogy olyat húzz ki, ameddig el se jutottál.

2021. ápr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia. Köszönöm hogy válaszoltál :) nos, igen, ezt kéne elengednem, hogy online vagy jelenléti lesz, hiszen így is úgyis tanulni kell. Csak olyan gondolataim vannak, mi van ha nem jut eszembe semmi majd élesben. Nekem ez volt az életem 3 évig és nem szeretném, ha ennyi lenne, szeretném befejezni és valószínű, hogy a stressz gyengít és a túlzott aggódás. A csoporttársaim sem járnak előrébb, leszámítva 1-2 zsenit, de a többség átlagos és nem kezdtek el tanulni sokan. Sajnos nálunk nagyon szigorúak és komolyan vesznek mindent, de megpróbálok kitartani. Kicsit kell még kibírni. Ezt a napot tuti offolom tanulás terén aztán majd meglátjuk.
2021. ápr. 8. 16:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Én is osztom az elő véleményét. Picit lazíts, engedd el magad. Legyél családdal, barátokkal. Jó idő van egy kis bográcsoláshoz vagy valamilyen szabadidős tevékenységhez. Engem mindig a friss levegő tölt fel teljesen, de ez egyéni preferencia. Én is azt tudom tanácsolni pihenj és ha feltöltve érzed magad akkor ugorj neki. Ilyen állapotban nem fog semmi megmaradni csak mégjobban lefáradsz. A vizsgára pedig ne parázz annyira rá. Kevésnek tűnik a megmaradt idő, de hidd el az még rengeteg. A mentális állapot sokkal fontosabb. Vizsgán a tudás csak egy százalékát teszi ki , a kommunikációs képesség és a magabiztosság a többi.

Sok sikert hozzá, ne add fel simán meglesz.

Ha nem felejted el miután meglett, a kérdés alá válaszba dobd be hogy meglett ;) Pacsi!

2021. ápr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*Mármint nem 1% a tudás hanem egy adott részt tesz ki, csak nem fogalmaztam jól. Bocsi XD
2021. ápr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Maximalista vagy, az a bajod. Pedig akkor sincs semmi, ha megbuksz. Az még mindig jobb, mint ha neki se futsz az államvizsgának, mert azzal is tapasztalatot szerzel, úgyhogy nehogy feladd most, a cél előtt! Kitartás! :) Egyébként se fogsz megbukni, nyilván, hiszen eleve van egy klassz szakdogád. A többi már menni fog. Fogalmam sincs, én hogy életem túl, de túléltem! Te meg eleve előrébb is vagy, mert én csak fél évvel később adtam be végül a szakdogámat, mint ahogy terveztem. Hajrá!:)
2021. ápr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat . :) a héten még pihengettem de most már neki kezdek :) köszönöm a biztatást , remelem jól alakul minden
2021. ápr. 11. 08:57
 7/7 A kérdező kommentje:
Nos, igen maximalista vagyok, mindent meg akarok tanulni tökéletesen , viszont eldöntöttem hogy csak a lényeget tanulom meg és sportolok is napi 1 órát hogy felfrissüljek. Elköszönök mert ez az oldal lehúz nagyon, de köszönöm még egyszer a hasznos, segítő hozzászólásokat! Majd jelentkezem ha túl vagyok rajta, addig is egy kemény másfél hónap vár rám, de kitartok valahogy. A cél számít :) a héten pihengettem , kicsit mással foglalkoztam és neki állok rendesen tanulni , ha kell nappal éjszaka :) szép napot mindenkinek! :)
2021. ápr. 11. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!