Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a gazdálkodás és...

Milyen a gazdálkodás és menedzsment szak?

Figyelt kérdés
Akik odajárnak azoktól kérdezném. Ti mennyire szeretitek? Vagy utáljátok? És miért? Szerintetek mennyire nehéz? Mennyire matekos? És szerintetek azt tanítja amit kell (mármint hasznos dolgokat, amik kellenek majd a nagyvilágba és a munkához)?

2021. ápr. 8. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szerettem és egyáltalán nem bántam meg, hogy ezt választottam, utólag is ezt tenném, mert illik hozzám. Viszont voltak olyan szaktársaim, akik csak végigszenvedték és sokan félbe is hagyták. Szerintem jó szak, de nyilván nem mindenkinek való.

Annyira azért nem nehéz, ha tanulsz, akkor megcsinálható. Van néhány húzós tárgy azért. Nem láblógatós szak, de nem vészes. Nálunk kb. a harmada végezte el végül.

A tárgyak többsége elméleti, de bőven van matekos is, amit komolyan is vettek. Első féléves tárgy a matek 1, emiatt sokan csúsztak és sokakat emiatt rúgtak ki (egy tárgyból a 6. elégtelen után kirúgnak, de ez szerintem egyetemfüggő is). Ezen kívül ott a matek 2, a statisztikák, a pénzügyi tárgyak stb. Szóval azért van bőven, ha nagyon nem megy a matek, jól gondold meg, hogy bevállalod-e. Átlagos tudással és sok gyakorlással viszont már megcsinálható.

Szerintem lehetett volna több gyakorlati rész és kevesebb elmélet, de ez igazából az egész magyar oktatásra vonatkozik, nem csak erre a szakra. Ezen kívül azt kiemelném, hogy ez csak egy alapszak és tényleg csak alapot ad. Sok mindenbe betekintést kapsz, de úgy nagyon specifikusan semmibe nem megy bele. Elég sok területre lehet ezzel a diplomával továbbmenni és pont ezért is lesznek dolgok, amiket meg kell tanulnod, de neked lehet soha az életben nem lesz rá szükséged, mert te mondjuk HR-es leszel utána, akinek azokat pont nem kell tudnia. De másnak meg igen.

Szóval inkább azt mondanám, hogy ez egy jó alap, amivel utána vagy elmész mesterre, vagy keresel munkát, ahol betanítanak és ott fogod megtanulni a részleteket, ami oda kell.

2021. ápr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1-es, most te ezzel a diplomával dolgozol ehhez kapcsolódó helyen? A fizetés mennyire mondható jónak?

Remélem nem túl személyes a kérdés, de nem ismerek senkit, aki ilyen téren dolgozik.

2021. ápr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
En 4. felevben jarok Gazd.menen. Penzugy szamvitelen gondolkodtam sokaig,ami hasonlo (csak nehezebb,matekosabb),igy lett a Gazd.men. Most mar 4 felev, ebbol 2 felev szamvitel-penzugy- utan ugy gondolom,hogy jobban jartam volna a Penzugy es szamvitel szakkal. Kozel sem olyan nehez,mint azt korabban gondoltam,de nyilvan nem astuk bele magunkat annyira,mint azon a szakon. Talan majd a 2. diplomamnal:)
2021. ápr. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan en nem az egyes valaszolo vagyok,de brutto 320-450 ezer forint kozott van a kezdo,friss diplomas fizetes. Ehhez hozza jon meg a cafeteria. Rokonom banki szektorban 13 ev utan keres brutto 550 korul,heti 40 oraban Nyiregyhazan.
2021. ápr. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

Akkor ajánlanám a szakot ha mellette még csinálsz valamit/valamiket, pl dolgozol heti 20-30 órában, vagy szakkolégiumba, diákszervezetbe jársz vagy nyelvet tanulsz szóval bármi más amitől több leszel mint a többi 3000 hallgató (vagy nem tudom mennyi) aki elvégzi a szakot évente. Számomra a legnehezebb tárgyak a matekosak (mat, stat), ezen kívül a többi tárgy könnyű, de cserébe nagyrészt haszontalan. Ezen én eléggé meglepődtem, mert pl amikor megnéztem az operatív tantervben a tárgyakat akkor első hangzásra értelemsnek tűnnek a tárgyak, de amikor valóban elkezded tanulni akkor rájössz hogy haszontalan, és semmi értelme.


Én alapvetően valami más szakot ajánlanék. Ha kemény idegzető vagy akkor mondjuk egy pénzügy és számvitelt. Egyéb esetben pl nemzetközi gazdálkodás, ezzel a szakkal amugy nincs tapasztalatom de biztos vagyok benne hogy jobb mint a gm.


Arra jöttem rá így az utolsó félévemben hogy ez a gazd-men igazából semmit sem tanít meg (aztán lehet hogy hülyeséget beszélek). Mert mondjuk egy turizmus vendéglátás az specializálódik ugye a szállodákra meg ilyesmire. A ker-mark az is meg a hr azok is egy bizonyos részével foglalkoznak a dolgoknak.


Most a poén kedvéért összeszedek néhány tárgyat aminek meglátásom szerint az égegyadta világon sincs semmi értelme: Mikroökonómia, Makroökonómia, Matematika, Pénügytan, Operációkutatás, Szervezeti magatartás, Emberierőforrás-menedzsment, Stratégiai és üzleti tervezés, Döntési techinkák, Szervezetfejlesztés, E-business


Azért ez elég sok tárgy szerintem. Ráadásul elvileg egy viszonylag jó egyetemen tanulok. Úgyhogy valamit vagy én csinálok rosszul, vagy nem tudom... (kicsit össze-vissza lett talán a szövegem de azért remélem érthető)

2021. ápr. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!