Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most hogy lehet tudni, hogy...

Most hogy lehet tudni, hogy nem lesz szóbeli mennyire baj, hogy nincsen kidolgozva minden szóbeli tételem? Mennyire számítanak az írásbelihez?

Figyelt kérdés

Valamint mennyire kapcsolódnak az írásbelihez?

Azt tudom, hogy a töri az szorosan hozzátartozik lefedi a témák, de mi van a magyarral angollal például?



2021. ápr. 13. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A magyar igazából egyáltalán nem hasznos ilyen szempontból. Egyedül abban segíthet, hogy ha pl. van Ady tételetek, és pont kifogsz egy Ady verselemzést az írásbelin, akkor tudsz 3 mondatot írni az esszé elején a szerzőről.

Az angol szintén felesleges, bár ha nem beszélsz nagyon folyékonyan angolul, akkor a szókincs miatt jó lehet átnézni a tételeket.

Törin azért valóban nagy az átfedés. Ott szóbelik nélkül sem árt olvasgatni a tételeket, mert az esszékhez és a többi feladathoz is hasznosak lehetnek.

2021. ápr. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát igen, valahogy így érzem én is. Angolból van középfokú nyelvvizsgám, ezért amiatt nem aggódok, a töri az viszonylag jó és a magyar a gyengébb nekem.

Mondjuk én azt nem értem nálunk, hogy a magyartanárom miért erőlteti még mindig ezeket mikor már tudjuk, hogy nem kell rá készülni, helyette az írásbelire kéne neki hangsúlyt fektetnie.

2021. ápr. 13. 09:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

(első vagyok)

Mint már mondtam, magyarból szinte feleslegesek a tételek. Persze, az írók, költők alapvető tulajdonságaival (milyen korban éltek, miért olyan verseket írtak, amilyet stb.) legyél tisztában, de tényleg ennyi. A magyartanároddal meg próbálj meg kevésbé foglalkozni, ha nincs számonkérés. Az írásbeli most a lényeg, úgyhogy azt nézd meg, hogy hogyan kell verset vagy novellát elemezni (foglalmam sincs, hogy most van-e más esszé is, ha igen, akkor nyilván azt is nézd meg), és hogyan kell megoldani egy szövegértési feladatot. Ehhez az előző évek feladatlapjait jó megnézni, de azt gondolom már tudod. Sok sikert!

2021. ápr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát az a baj, hogy még van számonkérés, mert feleltet szóban (nem is értem). De vers és novellaelemzés az megy nekem. Korábbi érettségi feladatokat oldottam meg a szövegértés feladatok eredménye is javult.

Próbálom a magyartanáromat ignorálni.

Köszönöm a hasznos választ, ennek szellemében fogok készülni érettségire.

2021. ápr. 13. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!