Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire szükséges, milye...

Mennyire szükséges, milye szinten (hanyadik osztályos) van szükség a matek tudásra orvosin?

Figyelt kérdés

Most vagyok 9.-es vagyok.

Orvosi egyetemre akarok tovább tanulni, viszont diszkalkuliás vagyok.

És azt szeretném meg tudni, hogy mennyire és hanyadik osztály szinten szükséges a matek tudás az egyetemi évek során.



2021. ápr. 15. 12:03
 1/9 A kérdező kommentje:

Ne hurrogjatok le kérlek hogy hogy merek ilyet!


Olyanok válaszoljanak akik tudják vagy orvosin van a dolguk.

Köszii!

2021. ápr. 15. 12:05
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elsőben van statisztika, ami matekos tárgy.
2021. ápr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a kémia emeltben van nagy mennyiségű matek, kb. 60%-a számolás az emelt érettséginek. Ez meg a bekerüléshez szükséges.

Utána egyetemen is van még matek, általában másodfokú egyenletet kell tudni elvégezni, aránypárokat felírni, műveleti sorrendet, logaritmust használni.

2021. ápr. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Harmadi válaszoló: Melyik egyetemre jársz?

(Én majd az általánosra o.-rá szeretnék és ott is ugyan ez a matek szint?)

2021. ápr. 15. 12:11
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi kémiából most vizdgáztam I. félévben, a második része csak számolásból állt, matematikai logika is volt benne, mivel fel kellett írni összefüggéseket, arányokat, egy-max kétismeretlenes egyenletet, logaritmust kellett használni. Az orvosi fizikában is van némi matek, kicsit az elve is logikus gondolkodást igényel. Illetve most az orvosi statisztika is matekos tárgy.
2021. ápr. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is általános orvosira járok, és a 3. válaszoló vagyok
2021. ápr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És azt esetleg tudod hogy a fogorvosin mennyire kérik számon a matekot? Ugyanúgy mint az általános o.-in?
2021. ápr. 15. 18:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Fogorvosira is emelt kémiával lehet bejutni, szóval ott is már a felvételinél is kell az matek tekinte az érettségiben a számítási frladatokat. A fogorvosisok is hasonló jellegű tárgyakat tanulnak, mint mi, azokhoz is kell matek. Ott is van orvosi kémia, fizika, stat.
2021. ápr. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az emelt érettségin néha igen nehéz számolós feladatokat tudnak betenni. De ha már most elkezdesz kifejezetten erre készülni, és tényleg az orvosi az álmod, akkor szerintem nem lesz akadálya. És amúgy sem csak számolásból áll az emelt érettségi, illetve rész pontokat is kaphatsz. Például sok feladatnál fel kell írni a kémiai egyenletet aztán számolgatni.

A DOTE-n első félévben van biostatisztika, ahová kell a matek. Illetve néha egy egy bifiz feladatban fordult elő. Ezek után viszont sosem fogsz több számolással találkozni.

Emlékeim szerint ezek a tárgyak a fogorvosin is voltak.

2021. júl. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!