Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Min változtassak?(többi lent)

Min változtassak?(többi lent)

Figyelt kérdés
Az a problémám,hogy idén félévkor tragikusan gyengén teljesítettem.Az eddigi kitűnő bizonyítványomat most 3,6-ra rontottam le.Idén kezdtem a gimnáziumot.Rengeteget tanultam,magoltam.Eddig ez be is vált,de idén valahogy nagyon nem működött:( .Mit csinálok rosszul?Milyen módszerekkel kéne tanulnom? Most minden segítség jól jön. 16/L

2021. ápr. 17. 21:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Mikor az ember elkezdi a gimit, általában mindenki ront 1-1,5 jegynyit, nem vagy ezzel egyedi eset, nyugi. Ez részben azért is van, mert gimiben 50%tól van kettes tudtommal mindenhol.


Mivel nem tudjuk, hogy alapból hogyan tanulsz, mikből rontottál és hogyan (értem ezalatt, hogy dogákkor milyen fajta feladatokat nem tudtál pl.) ezért sokat nem tudunk segíteni.


A legfontosabb dolog, hogy gondolkozz el azon, hogy érted-e azt, amit tanulsz. Azaz amit elolvasol mondjuk töribôl vagy fizikából azt érted-e, vagy csak bemagolsz mindent. Ha a fizikát nem érted mondjuk, akkor nézd át a szakszavakat, ismered-e őket vagy sem. Keress utána azoknak amiket nem értel, írd ki és tanuld meg őket. A törit pedig én valamennyire mindig rajzolva tanultam. Családfát rajzoltam nagyon alap módon, azon belül jelöltem (mindig ugyanazzal a fajta jellel), hogyha pl valakik házasodtak, egy másikkal ha valakik kinyírták egymást. Így pedig mindig benne volt a fejembe az a rajz és abból vezettem sokszor le dolgokat. Ha két ország háborúzott, olyankor általában zászlót rajzoltam (pl Magyarország vs a törökök, akkor (magyar zászló) (két kis kard) (török zászló)).


Mivel korábban kitűnő voltál, ezért valószínűleg már van alapból egy tanulási módszered. Nézd meg, hogy mi megy ennek ellenére kevésbbé (mondjuk nehezebben jegyzed meg a neveket) és találj ki rá valami módszert, amivel sikerülhet (mondjuk én valami hasonló szót találtam ki hozzá, az eredeti névvel meg a hozzá kitalált szóval meg csináltam egy mini storyt a fejemben. Így ha kérdezték, akkor eszembe jutott a történet, abból a névhez kitalált szó, abból meg a név.)


Emelett fontos, hogy a tanulást ne elsumákold, hanem tényleg csináld. Jó, ha van egy napirended. Ha tanulsz, akkor tényleg mélyedj bele a tanulásba, fullra koncentrálj rá, készíts jegyzeteket, magyarázd el a tükörképednek a tananyagot, akár többször is, amíg már megy anélkül, hogy lesnéd az évszámokat/fogalmakat (ez főleg felelés előtt hasznos), állíts össze egy dogát a témából amiből majd dogát fogsz írni. Írj a legfontosabb dolgokból kérdéseket, majd válaszold meg őket csalás nélkül.


Illetve fogyassz sok folyadékot, mert csak úgy!


Sok sikert azért, biztosan sikerül majd javítanod. Kérj tanácsot esetleg azon osztalytársaidtól, akik kitűnőek idén is.

2021. ápr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,ez hasznos volt :)
2021. ápr. 17. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!