Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy néz ki az elsősegély...

Hogy néz ki az elsősegély vizsga menete?

Figyelt kérdés

Debrecenbe mennék tanfolyamra, nincs is vele baj, de a vizsga, hogy néz ki? Miből áll, mi a menete?

Hányan mennek be, kiken kell és mit csinálni? Az nem baj ha idegennel hívnak be? És most a vírus alatt, hogy működik a vizsga?



2021. ápr. 17. 23:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a vírus alatt hogyan működik, azt nem tudom.


Ahogy működik: húzol egy tételt, amiben van egy elméleti kérdés meg egy gyakorlati valami (mondjuk hogyan kötsz be egy sebet, én annak idején a háromszögkendőt húztam, és a másik vizsgázón kellett megcsinálnom). Ha újraélesztést húzol, akkor az ambubabán kell bemutatnod, ha meg olyat, amihez kell még egy ember (például bukósisak levétele egy sérült motorosról), akkor azt párban kell csinálnotok, és neked kell instruálnod.

Ezután kapsz egy plakettet, hogy ügyes voltál, és az 10 évig (vagy talán 15) érvényes is marad.


Egyszerre 2 ember szokott bent lenni, de 3-nál több biztosan nem.

2021. ápr. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 palfydanka ***** válasza:
100%
Én nemrég vizsgáztam belőle, nálunk is hasonlóan volt. Van egy szóbeli tétel, azt szépen elmondod, majd megcsinálod a gyakorlatot/nálunk el kellett mondani a gyakorlat menetet a COVID miatt/ + mindenkinek be kellett mutatni az újraélesztést a baban befuvas nelkul
2021. ápr. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 2017-ben csináltam, akkor az újraélesztés meg kellett csinálnia mindenkinek fixen.
2021. ápr. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is vírus alatt csináltam. Nálunk két vizsgázó és három bizottsági tag volt bent. Először újraélesztés volt a babán maszkban (de befúvás nem is kellett), addig a másik vizsgázó elmondta a tételét. Ha végzett, bejött egy másik vizsgázó, és újraélesztett, amíg én elmondtam a tételt.
2021. ápr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 4-esével mentünk be.. kihúztuk a tételt, majd ketten stabil oldalfekvést csináltak - egymáson/felváltva, egy újraélesztett, aztán a másik is, majd csere.

Miután ezt a kettőt letudtuk mind a négyen, utána csináltuk meg a húzott tételt.

2021. ápr. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!