Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet két hét alatt...

Hogyan lehet két hét alatt felkészülni emelt töriből?

Figyelt kérdés
Tudtok valami videotanfolyamot vagy praktikát ajánlani? Felkészítő könyveim is vannak, egy kidolgozott tételes és egy gyakorlós. Szerintetek a szóbeli tételes anyagokat tanuljam vagy mit, több minden kell vagy kevesebb? Szerintetek mik lehetnek az esszé kérdések?

2021. ápr. 18. 11:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Videókkal nem mész sokra, mert azok általában csak a középszintű anyagról szólnak. A felkészítő könyveidet nézd át, és gyakorolj a korábbi évek feladatain is. Konkrét szóbeli tételekből szerintem csak azokat nézd meg jobban, amik kevésbé mennek jól, vagy akiknél nem annyira világosak számodra az összefüggések. De inkább az írásbeli feladatokat gyakorold. És nézegesd az atlaszt is, hogy ne az esszé megírása közben kelljen felfedezned, hogy mi hol van benne.
2021. ápr. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Az OH honlapján fent van a tematika, azokból a témakörökből, amik az érettségin szerepelni fognak.


[link]



Nézz utána, mert változások lesznek, de szerintem nektek még ez az érvényes. Hát 2 hét necces, ha a többi tárgyat tudod, és csak ez maradt, akkor talán elég lehet napi 3-4 óra intenzív tanulással. Minden témakört nem fogsz nyilván tökéletesen megtanulni, én arra mentem rá tavaly, hogy magyar történelemből megtanultam az 1i48 előtti eseményeket, amiket kért a tematika, mert tudtam, hogy esszében azt fogom választani, egyetemesből meg az 1848 utániakat, mert ugye ez az egyik válaaztási opció. Plusz ugye van a komplex esszé, ott bármi lehet. Korszakon átívelő témák vagy összehasonlítás. Vagyis a fontosabb eseményekről tudj néhány gondolatot, a magyar történelmet különösen, mert az a hosszú esszé.

2021. ápr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Egy hete kezdtem el tanulni emelt törire:) kicsit megnyugtat, hogy akkor nem csak én hagytam ennyire az utolsó pillanatra.

Bori István könyvéből tanulok párhuzamosan egy kidolgozott szóbelitételekből álló könyvvel. Én egyébként bejelölgettem 50 oldalanként, hogy egynap annyit seggelek be. Mikor már estére végképp kisül az agyam, és semmit nem fogok fel abból amit olvasok, akkor szoktam videót kapcsolni.

Csak siman beírod a youtubeon hogy emelt történelem.

2021. ápr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy írtál. Akkor nem csak én vagyok ilyen helyzetben. Elég hülye voltam, hogy nem kezdtem hamarabb, mostanra baromi sok minden halmozódott fel. Szurkolok neked. 😅🙂

Ha motiválatlan lennél nyugodtan írj rám.

2021. ápr. 21. 16:10
 5/24 anonim ***** válasza:
Akkor emelt érettségin nem marad el a szóbeli?
2021. ápr. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Emelt érettségin is elmarad a szóbeli.

Csak hát valamit az írásbelire is tanulni kell és nem a komplett könyvnek fogok nekiesni hanem az érettségi témáknak.

2021. ápr. 21. 16:46
 7/24 anonim válasza:
100%
Hát srácok! Engem meg az nyugtat, hogy rajtam kívül még vannak ketten akik szintén nem tanulnak régóta! :D ez az online oktatás nagyon elvesz minden motivációt, na meg minden mással kell foglalkoznom szinte ami éppen nem az emelt történelem. Picit alá is becsültem, mert világ életemben érdekelt a töri, na meg jó is voltam benne. De nem kell parázni, megcsináljuk! :)
2021. ápr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Hát persze, hogy megcsináljuk. 😆 Remélem. 🤔 Igen a folyamatos itthonléttől kb. élőhalott voltam az utóbbi hónapokban.
2021. ápr. 21. 19:08
 9/24 anonim válasza:
Hát figyelj. Ha végig tanultál töriből, akkor nem hiszem,hogy olyan nehéz lesz, bár attól is függ, hogy hány % a cél. :D
2021. ápr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
12.ben nem tanultam. De előtte végig 5ös voltam és versenyekre is volt, hogy jártam anno.
2021. ápr. 21. 19:33
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!