Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Novellaelemzés vagy összehason...

Novellaelemzés vagy összehasonlító verselemzés?

Figyelt kérdés

Lassan érettségi és nekem magyarból elég lenne a 2-es de úgy tudom hogy ha az egyik rész pl, a műelemzés 1-es akkor a szövegértés nem tudja felhúzni.

Nem tudom hogy a novellaelemzést vagy az összehasonlító verselemzést válasszam? Szerintetek melyiknél könyebb összehozni egy 2-est? Novellát még soha nem elemeztem esetleg megtudnám tanulni 1 hét alatt 2-esre? :D



2021. ápr. 22. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A novellaelemzés sokkal egyszerűbb olyan szempontból, hogy semmiféle háttértudás nem szükséges hozzá. Van egy fő kérdés, amit bővebben ki kell fejteni, és ha azok a fő pontok megvannak, akkor még melléveszed a címet, a szereplők jellemzését és a szerkezeti felépítést, narrációt stb... simán összehozol pár pontot belőle.
2021. ápr. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, keress rá a neten. Fontos, hogy a kérdésben megfogalmazott szempontokat kidolgozd, és meglegyen a minimum terjedelem. De jó ha tudod, hogy nem minden évben van novella. Nagyon ritkán verselemzés van, és az összehasonlítóban is.
2021. ápr. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
minket óva intett a tanár az összehasonlítótól. szerencsére verselemzés volt nekem, az egyik Arany ballada, azokat meg imádom, úgyhogy nekem könnyű dolgom volt
2021. ápr. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!