Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire lenne költséges az...

Mennyire lenne költséges az orvosi kar?

Figyelt kérdés

Orvos szeretnék lenni bár még éretségiig van 2 évem, de jelenleg ez az út tetszik és informálodok egyenlőre, szóval az lenne a kérdésem, hogy ha a Debreceni egyetemre felvennének állami költséges nappali képzésre miért kb mennyit kellene illetve miért nem kellene fizetnem?


Ez az infó azért fontos számomra mert a családom nem valami gazdag, de szegények sem vagyunk és szeretném tudni, hogy mennyire lenne megterhelő anyagilag, természetesen szeretnék dolgozni, pénzt gyűjteni egyetem előtt, hogy könnyebb legyen majd a szüleimnek is és nem akarok mindenben rájuk támaszkodni.


U.I. ha van valami tanácsotok, tapasztalatok, plusz információk is érdekelnek az orvosi pályáról pl: mik az előnyei, hátrányai ha valaki orvos, Magyarországon megéri e fizetés szempontjából, mennyire valószínű, hogy találnék munkát, milyen az egyetem általános orvostudományi kara stb.



2021. ápr. 27. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Kb másfél milla félévente az önköltséges
2021. ápr. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A könyvek sokba kerülnek. Egy új Sobotta pl. kb. negyvenezer.

De ki lehet kölcsönözni, használtan megvenni, és letorrentezni őket.

2021. ápr. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem erre kíváncsi a kérdező!



A könyvek eleg drágák, aztán kell pár eszköz is... szike az anatómiához 3s hasonlók...

2021. ápr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Az önköltséges ponthatára mindig sokkal magasabb, mint az állami az orvosin, így attól nem kell félned, hogy csak önköltségesre vesznek fel.


Első 3 évben nem lesz időd dolgozni, mert az a tanulás rovására menne + az órákat itt nem lehet úgy rakni, hogy legyen teljesen üres napod.


A tankönyvek (főleg az anatómia) drágák, de ez minden egyetemi tankönyvel így van.


Magyarországon most vezetnek be egy elég nagy emelést így mire oda jutsz neked meg fogja érni, hogy orvos legyél itthon.

2021. ápr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Első: írta a kérdező, hogy államire menne.


A könyvek és a lakhatás a legnagyobb költség.

2021. ápr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vannak orvostanhallgató ismerőseim, meg lehet oldani szerény körülmények között, csak arra figyelj, hogy ne bukj ki, mert az rengeteg pénz!

Az egyetemtől kaphatsz anyagi támogatást, kollégiumot, szociális és tanulmányi ösztöndíjat is igényelj, plusz ha szüleid tudnak havi pár 10 ezer forinttal támogatni akkor nem gond hogy nincs munkád.

Ami költség, az a koli, ha ott laknál, (kb. 10-15 ezer szokott lenni) kaja, alap higiéniai dolgok, akkor anatómia atlasz, (ez elég drága, 40-50 ezer talán, és meg szokták venni, mert sokat kell használni első években) egyéb könyvek, de ki is lehet őket kölcsönözni, Littmann fonendoszkóp, (ez is 30-40 ezer sajnos, de a legjobb és egyszeri vétel) köpeny...

2021. ápr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2021. ápr. 27. 21:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Végzős orvosis vagyok, nagyjából leírták előttem. Ha van konkrét kérdésed még, akkor azokra szívesen válaszolok.
2021. ápr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, attól függ mennyire akarsz nagylábon élni egyetem alatt. A koli 10-25 között van havonta, ha albérletbe mész akkor viszont bőven 100K felett is lehet a lakhatásod. A könyvek drágák átlagban 10K/könyv, de mindent ki lehet venni a könyvtárból, sok ncore-on is fent van, párat érdemes megvenni ami hasznosabb, de pl. ilyet mint biokémia, vagy biofizika felesleges. Dolgozni egyetem mellett nem nagyon lehet, pláne az első három évben, tehát a szüleid fognak továbbra is eltartani. Ami költséget kell még számolni az a kaja, ruha, buli (mert azért nem csak tanulunk) stb. Nyílván itt azért nem mindegy, hogy minden délben Debrecen főterén kajálsz vagy főzőcskézel. Én úgy gondolom hogy havi 100-ból kolisként nagyon kényelmesen el lehet éldegélni, de havi 60-is elég.
2021. ápr. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!