Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szakdolgozatot miért kötelez...

A szakdolgozatot miért kötelező Times New Roman betűtípussal írni? Calibri miért nem jó?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 29. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a serif betűtípusokat könnyebb olvasni, ami azért egy 30-50 oldalas dolgozatnál nagyon nem mindegy.
2021. ápr. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy az egyetemen kiadott szakdolgozatok egységesek legyenek. A nagyobb egyetemeknek konkrét sablonjuk is van, amelyet használnod kell.
2021. ápr. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg az se mindegy, hogy ha terjedelmi követelmény van, akkor milyen betűtípussal annyi.
2021. ápr. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez ugyanolyan, mint ahogy pld a bíróságon is meg van határozva, hogy milyen formai követelményekkel kell megírni egy végzést vagy ítéletet. Nagyon szigorú szabályai vannak.
2021. ápr. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A tudomány világa szereti a szigorú struktúrákat, amelyek kiszámíthatóságot, biztonságot adnak hosszútávon és nem okoznak meglepetéseket. Az agy időt spórol azzal, ha egy már megszokott formájú információhalmazt kell feldolgoznia és nem kell egy újhoz alkalmazkodnia.

Ugyanezért ragaszkodunk azokhoz a rutinokhoz, amelyek alapján végezzük a takarítást, bevásárlást stb.

2021. ápr. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Ahogy a többiek is leírták, a serif (talpas) betűtípusokat könnyebb olvasni, mint a sans-serif fontokat.

2. Egységesség. Az idők folyamán a Times New Roman vált elfogadottá hivatalos dokumentumokban.

3. A Calibri egy eléggé igénytelen betűtípus. Szubjektív véleményem alapján gagyi és undorító is. Én a Comic Sans-el sorolom egy kategóriába.

A napokban jelentette be a Microsoft, hogy az Office-ban lecseréli az alapértelmezett Calibri betűtípust: [link]

2021. ápr. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem ELTE-n Calibrit kértek.
2021. máj. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Azért, mert az ELTE egy különleges állatfaj. Kicsit többet képzelnek magukról, mint kellene.
2021. máj. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Az eltén tanítunk és nem kérünk semmit.
2021. máj. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A Times New Roman egy elavult betűtípus. Szerintem semmi baj nincs azzal, ha egy egyetem nem határozza meg, hogy ki milyen betűtípussal írjon. Persze azért ne Comic Sanssal írja..😂
2021. máj. 14. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!