Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a kollégiumi élet?

Faluvégi László kérdése:

Milyen a kollégiumi élet?

Figyelt kérdés
Meséljetek milyen a kollégiumban élni? Pár jó tanácsot kérnék mert úgye énis koleszos leszek. Elsőhéten mit érdemes csinálni a kollégiumban? Itt gondolok pl. ismerkedés tanulás stb..

2021. máj. 4. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Egyetemi vagy középiskolai kollégiumba mész?
2021. máj. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Középiskolai kollégiumba.
2021. máj. 5. 06:50
 3/4 anonim ***** válasza:
87%
Értem arról sajnos nem tudok semmit mondani, azt hittem egyetemi kollégiumra mész.
2021. máj. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
96%

Igazából ez kollégium én nem függő is. Először is: csináltass bankkártyát! Tudtommal minden koliban van hely, ahova el tudod zárni a pénzed, de valamennyinek mégis muszáj nálad lenni és sose tudhatod, hogy a szobatársaid milyenek. Vagy ha nem is a szobatársaid, akkor ők összebarátkoznak valakivel, behívják a szobában, elmegy mosdóba és egyedül hagyja, ő meg addig kirabol.

Szerintem csak alap dolgokat vigyél magaddal első héten, mert majd csak ott fogod látni, hogy pontosan mennyi helyed is van. Második hétre majd mikor mégy, akkor majd viszel magaddal minden mást is, amire még szükséged lehet.

A nevelőkkel légy jóban, mert ha valamelyik elkezd szivatni, azt 4évig tűrheted. Ezzel szemben, ha jóban vagy velük még jól is járhatsz.

Tartsd rendben a szobádat, mert nézni szokták és elveszik az egész szoba kimenőjét, ha nincs rendben.

Ne egyből alkoss véleményt emberekről. Az elején mindenki parázik, félenk, adj nekik időt, míg megnyílnak és csak majd akkor (1-1,5hónap kb) alkoss róluk véleményt.

Légy pozitív, barátságos! Menj el kolis programokra, ismerkedj, mert aztán majd mindenki összebarátkozik, kialakulnak a csapatok, te meg majd ottmaradsz egyedül.

Készülj fel, hogy alkalmazkodni kell! Például nem tanulhatsz hangosan, mert zavarod a többieket. Lesznek pici dolgok, amik idegesíteni fognak és neked is lesznek szokásaid, amik másokat zavarnak majd. Törekedj arra, hogy megbeszéljétek ezeket és kompromisszumok szülessenek.

Készülj fel, hogy ha kollégista leszel, lesz egy napirended, amit kötelezően be kell majd tartani. Értem ezalatt, hogy általában 16-ig vagy 16:30-ig szokott kimenő lenni. Kötelező szilencium van (törekedj a jó átlagra, mert a szobádban jobb tanulni), megadott időben étkezés, takarodó.

Érdemes kipróbálni 1havi menzát, hátha finom.

2021. máj. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!