Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2021-es emelt matek érettségi...

2021-es emelt matek érettségi csak szerintem volt overkill ahhoz képest, hogy vagy másfél éve online tanítás van?

Figyelt kérdés
Ma írtam meg az emelt matek érettségit és szerintem az utóbbi pár év feladataihoz képest jóval nehezebb volt. Ez az inverzfüggvényes feladat hatalmas pontvesztés lesz nekem és nem ezt húztam ki, mivel a nyomozós gráfos még kevésbé ment. Akikkel beszéltem emeltes barátok szerintük is nehéz volt. Azt bánom hogy nagyon sok régi érettségit megcsináltam és rengeteg kombinatorikát és valószínűség számítást gyakoroltam, de ezek alig fordultak meg az idei feladatsorban. Ha mindenki szerint nehéz volt akkor örülök mert akkor ezek szerint az átlagos elért pontszám nem lesz olyan magas. Köszi a válaszokat!

2021. máj. 4. 15:45
 1/6 anonim válasza:
79%
Én is ma írtam emelt érettségit. Nem azt mondom hogy könnyű volt de kissé nevetséges ez a felháborodás, hogy még petíciót is indítottak a ponthatárok csökkentése miatt. Annyira sokat nem is készültem, csak szimplán órákon mindig odafigyeltem. A próbaérettséginktől ez pl sokkal könnyebb volt. De azért bízz benne hogy minél jobb lett.
2021. máj. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Az érettségi nehézségének/könnyűségének semmi köze a digitális oktatáshoz. Ami neked nehéz az másnak lehet könnyű.


Nekem a gráfos ment a legjobban. A függvényest meg a múlt héten gyakoroltuk a faktos tanárral. Berzsenyis és eötvösös diákokkal írtam. Ők nagyon pozitívan nyilatkoztak (nekik könnyű volt).


Olyan 80+ százalékos eredményre számítok.

2021. máj. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Grafos szerintem is off


Inverzfuggveny meglepett, nem tanultam ilyet... de 2 pontot szerintem kapok ra


Felette a kosaras parabolason 1 orat gondolkodtam de arra sem jottem ra hogy hogyan allna ah a parabola xdd


De amugy nem volt nehez szerintem, olyan atlagos... nagyon sok figyelmetlensegi hibam lett

2021. máj. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
48%
Szerintem is nehezebb volt az eddigi emeltekhez képest.. Előző évit 84%-ra írtam meg itthon, viszont most még abban se vagyok biztos, hogy meg lesz a 45%
2021. máj. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A paraboláson én is rengeteget filóztam mire leesett. Amúgy csak a pontokat helyettesítetted abba a függvény alakba amibe kérte és így a P pontnál kijött a C=2, a P pont 45 iranytangens az = a meredekségével, ami meg szimpla derivált függvény, ott kijött a B=1, aztán ezekből az A is hamar meglett. Utána ellenőriztem és jó elméletileg, meg az A természetesen negatív is lett, mert lefelé nyitott parabola volt.


Én skippeltem az egész gráfos dologot, az inverz okozott fekfájást meg az értéktartományosxdddd fogalmam se volt, hogy mit kéne ott.

2021. máj. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is hetest hagytam ki, de nekem nagyon tetszett az idei. A hivatalos megoldás alapján minden jó lett, talán a bizonyítás hiányos, meg ilyenek maradtak ki, hogy a logaritmus fv kölcsönösen egyértelmű. Az ötös feladat nekem kifejezetten tetszett, szeretem amikor gondolkodni is kell rajtuk, nem csak rutinmunka. Én a kilencessel szenvedtem kicsit többet a kelleténél, geometriához soha nincsenek ötleteim, de végül az is sikerült. Összességében szerintem teljesíthető volt az idei, csak ránézésre tűntek nehéznek a feladatok.
2021. máj. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!