Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem megy a vezetés,1 hét...

Nem megy a vezetés,1 hét múlva forgalmi,szerintetek?

Figyelt kérdés
Plusz 6 alkalmat fizetett,de egyszerűen nem megy a vezetés,bizonytalan is vagyok. Nem is értem miért tettek be vizsgázni. Az oktató mindig rendes,türelmes, de sosem őszinte.Viszont mindig helyettem nyomja a pedálok. Hogyan és mennyi idő alatt tudnék megtanulni vezetni?

2021. máj. 5. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Nincs esetleg valami olyan üres terület a környéken, ahol szüleiddel vagy más rokonokkal tudnál gyakorolni?
2021. máj. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

A "nem megy a vezetés" alatt mit kell pontosan érteni? Váltási, pedálkezelési gondokat? Vagy inkább a bizonytalanságból erednek? Azért kérdezem, mert nem mindegy, hogy miből ered a gond. Sajnos a bizonytalansággal küzdöttem én is, tovább is, mint kellett volna..

Sajnos a pedál-dologra nem tudom milyen szabály van, de nálam is sokáig nyomkodta őket, még a vizsga napján reggel is..

Hogy mennyi idő alatt sikerülne, ez nagyon egyénfüggő. A hogyanra pedig én is azt tudnám mondani, hogy keressetek egy üres/elhagyatottabb helyet, ahol tudnál kicsit gyakorolni. Főként indulás-megállás-váltás jellegű dolgokat.

2021. máj. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Konkrétan mi nem megy? Én is úgy vizsgáztam le, hogy a vizsga napján parkoltam életemben először, a vizsgán persze a parkolás nem ment, megbuktam. Utána egy hétre rá mentem a következő vizsgára, előtte egy órát még vezettem, de az már értelemszerűen semmi, másodszorra sikerült. Tudtam parkolni? Nem, de szerencsém volt és pont sikerült. Utána tanultam meg vezetni, mikor már megkaptam a jogsimat és beültem a kocsiba, mentem. Szóval csak arra akarok kilyukadni, hogy úgysem itt fogsz megtanulni vezetni és nem baj, ha nem megy minden tökéletesen. Persze, jó ötlet még gyakorolni, vehetsz még pár órát stb., de ne várd azt, hogy majd úgy vizsgázol le, hogy megtanultál vezetni.
2021. máj. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vegyél még pár órát előtte.

Nem baj ha a forgalomban nem vagy magabiztos, legalább nem úgy fogsz vezetni, mint a merzedeses / bmws / egyéb drága autós állatok. Viszont ha át akarsz menni a vizsgán, akkor faarc és te vagy a vezetés császára és a nyugalom mintaképe.

2021. máj. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az nagyon nem jó, ha helyetted nyomja a pedálokat, mert így nem tanulod meg. 36 óránál tartasz ezek szerint? Szerintem érdemes lenne még órát venni vagy oktatót cserélni, ha nem őszinte..
2021. máj. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszélj az oktatóddal, hogy te nem érzed magad felkészültnek a vizsgára és halasszátok el. Mondd el, hogy bizonytalan vagy, a pedálkezelésed sem érzed stabilnak, túl sokat kell még segítenie és ezek miatt te nem érzed, hogy sikerülne.

Egyébként kísértetiesen hasonlít a sztorid az én volt oktatóméra. Nem véletlen csak volt...Szintén 36 óra alatt annyit nem tudott megtanítani, hogy hogyan kell csúsztatott kuplunggal bekanyarodni, elinduláskor (sima terepen, nem lejtőn) kb a 30.óránál volt, hogy 3x is lefulladtam, a kormányzásom is teljesen rossz volt. Igen, többnyire kedves, türelmes volt, csak épp nem tanított semmit. Parkolást szinte nem is gyakoroltunk, az órák 90%-ában főúton zötyögtünk 50-el, néha egy-egy jobbkezes utcaszakasz. És így akart elvinni vizsgára, mikor is jeleztem, hogy ez nekem nem fog menni. Az új oktató a fejét fogta, hogy lehet így “tanítani” valakit vezetni.

2021. máj. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!