Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fel lehet készülni úgy az...

Blabla bala kérdése:

Fel lehet készülni úgy az emelt szintű kémia és biológia érettségire, hogy közben tanulom az angolt?

Figyelt kérdés
Ebből a két tantágyból szeretnék emelt szintűzni 2 év múlva. A jelenlegi tudásomat, még kémia és biológia tudásomat alapszintűnek sem nevezném. Mostanában nagyon keményen tanulom az angolt, és nagyon nem szívesen hagynám abba, abból az okból, hogy tanuljak ezekre a tantárgyakra. Valahogyan van rá mód, hogy pl angolul tanuljam őket? Természetesen magyarul kell majd emeteznem, de valahogyan bele lehetne építeni az angolt, ezek tanulásába?

2021. máj. 6. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Ha ennyi problémát okoz, akkor nem biztos, hogy neked való a felsőoktatás. Ott egy viszgaidőszak felér az érettségivel.
2021. máj. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Felesleges angolul tanulnod a biosz kémiát, ha magyarul tervezel érettségizni belőle. Az angol mellett szánj időt a biosz kémiára, nem lehetetlen három tárgyat egyszerre tanulni.
2021. máj. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne hagyd abba szerintem sem az angolt de próbáld meg úgy beosztani az idődet, hogy a kémiára és a bioszra is jusson időd. Ha 1 év után úgy érzed nem menne, akkor szerintem emeltezz csak bioszból/kémiából és következő évben a másik tárgyból. Sokkal alaposabban át tudod venni úgy, viszont simán lehet, hogy a három egyszerre is menni fog.
2021. máj. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
(Utolsó vagyok) Plusz szerintem az angol egy gyakorlati tárgy, úgyhogy ha angolul nézel filmeket, oktatóvideókat, beszélgetsz külföldiekkel, akkor nem okoz majd nehézséget. A nyelvtant sajnos hiába magolod be, úgy tanulod meg igazán ha használod.
2021. máj. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!