Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pénzügyi számviteli ügyintézőb...

Pénzügyi számviteli ügyintézőből csak a pénzügyi ügyintéző részszakképesítésem van meg, ezzel ellehet helyezkedni?

Figyelt kérdés
A számvitel része sajnos nem sikerült, de soha nem is igazán kötött le és nem is tudtam a könyvelést megérteni. Ezzel a részszakképesítéssel is ellehet helyezkedni vagy mennyire nézi egy munkáltató?

2021. máj. 7. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Mivel két külön szakmáról van szó, ezért ezzel is el fogsz tudni helyezkedni. Egy pénzügyes nem könyvel, egy számviteles nem számol olyan sokat.
2021. máj. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én először a számviteli ügyintézőit csináltam meg, majd a pénzügyit (mindkettőt munkaügyes tanfolyamon). El lehet vele, talán azt mondom hogy a számviteli ügyinétzőivel jobbak az esélyek mint a pénzügyivel, mivel a számvitelin alig tanítanak pénzügyes dolgokat (mondjuk a pénzügyön is minimális számvitelt ami önálló komplex munkához kevés), viszont a könyvelés (a számviteli rész) szerintem sokkal inkább elvártabb egy gazdasági területen.

A másik fele viszont a dolgoknak, hogy egyik a másik nélkül - ahogy az oktatónk is mondta - "félkarú óriás", és igaza is volt neki, sajnos amit meg a pénzügyi részképesítésen oktatnak az adózást meg az adóbevallást, az viszont pont a számvitelből hiányzik, és a számviteli munkakörbe viszont erősen érezhető a hiánya, egy könyvelő minimum tudjon normálisan adózást értelmezni, adóbevallásokat megcsinálni. Ajánlom a profession.hu-t nézegetni, ott vannak jobb melók pénzüggyel is önállóságba talán, hébe-hóba egykét munkaügyi központos pénzügyi állás is van, de a profession.hu-val szerintem jóval többre mész

2021. jún. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!