Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik ha nem találok...

Mi történik ha nem találok konzulenst?

Figyelt kérdés

Egy nagyon specifikus témából fogok szakdolgozatot írni,gazdasági területen.

Egy cégben ezen az osztályon dolgozom és az ott dolgozó kollégáim segítenek,külsős konzulensem is megvan,vele találtuk ki a témát,címet,mindent.

A gond az,hogy a egyetemen mindössze 3 belső konzulens van,akit érinthet a témám.

Ebből 2 nem reagál a felkérésemre,ignorálnak,az egyiknek pedig nem tetszik az egész téma,átalakítaná teljesen,márpedig nem alakíthatom át,mivel a külsős konzulenssel úgy állítottuk össze,amihez lesz anyag,stb.

Ilyenkor mi van? Mi lesz,ha nem tudok egyik konzulenshez sem jelentkezni? Kijelölnek egyet számomra? Vagy bukom az egészet?



2021. máj. 7. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Ahhoz a belsőshöz menj, aki reagált, és alakítsd át úgy a témádat, ahogy ő szeretné. Az egyetem határozza meg a követelményeit, nem a külsős konzulensnek felkért random emberek. Az meg nonszensz, hogy valami kész anyagot akarsz beadni szakdolgozatnak. A belsős konzulens okkal akarja átalakítani. De ne izgulj ez csak egy szakdolgozat, 2-3 hetes munka az egész, megírod úgy ahogy a belsős konzulens akarja, leadod és elfelejted.
2021. máj. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
99%
Egyébként nálunk úgy volt, hogy a szakmai részhez nem sokat szólt hozzá a konzulens. Volt aki teljesen más szakterületről írt mint ahol tanult, a konzulensnek meg ugye az adott szak tanárának kell lennie, de nem volt ebből probléma. Itt egy mechatronika szakos tanár lekonzultálhatott egy épületgépészet témájú szakdolgozatot, gondolom nálatok is meg lehet oldani más tanárral is.
2021. máj. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem értem miért kéne teljesen ázalakítanom az egész koncepciót úgy ahogy ő szeretné.

Mi megbeszéltünk valamit a cégben,hogy mi az amihez lenne anyag stb,sgy nagyon jó és érdekes témát találtunk ki,amiben szívesen kutatnék.

Amit ő szeretne az egyáltalán nem tetszik.

Azt hittem a szakdoga lényege,hogy az a hallgató talál ki egy témát amiben szívesen írna.

De már el is vette a kedvem,lehet ráhagyom,legyen úgy ahogy ő akarja,nem is érdekel már az egész.

2021. máj. 8. 12:22
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Azért, mert nem a céghez jársz egyetemre, hanem az egyetemre. És nem a munkahelyed adja a diplomát, hanem az egyetem. Gazdasági szakon így is mindenki a sajàt aktuális munkáját adja be / írja meg szakdolgozatnak (én is arról írtam…), hadd legyen már annyi szabadsága az egyetemnek, hogy megszabja a feltételeit… jól is néznénk ki, ha a hallgatók mondanák meg a tanároknak, mi lesz a téma… 💆🏻‍♀️
2021. máj. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Esetleg olyat is lehet csinálni, hogy a témához az egyetem kijelöl egy belső konzulenst.


Ugyan én műszaki szakon végeztem, de ott meg tudták oldani. Win-win helyzet. Én a helyedben felkeresném az illetékes tanszéket, olyan nincs, hogy nem kapsz belső konzulenst.

2021. máj. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"olyan nincs, hogy nem kapsz belső konzulenst."

De van. Nyilván az egyetem fog kijelölni konzulenst ha más nincs, de neki nem kötelező "hozott anyagból" dolgozni. Ha ő azt mondja hogy van 4 témája, abból lehet választani, akkor így járt.

2021. máj. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Találtam mást,akinek tetszett az eredeti céges témám,nála nem kell rajta alakítanom,megoldódott.
2021. máj. 17. 19:01
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

"jól is néznénk ki, ha a hallgatók mondanák meg a tanároknak, mi lesz a téma… 💆🏻‍♀️"

Ekkora baromságot hogy sikerült idehánynod? Természetesen a hallgató dönti el, hogy miről ír, nem az egyetem lök neki oda egy témát.

2023. máj. 23. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8. “Ekkora baromságot hogy sikerült idehánynod?”


Úgy, hogy 7 diplomám + PhD-m van, és egyetemi oktató vagyok 20+ éve…?


“Természetesen a hallgató dönti el, hogy miről ír, nem az egyetem lök neki oda egy témát.”


Van, ahol fix témalista van. Van, ahol ajánlott témakörök vannak. De a belsős konzulens / tanszék minden esetben minimum jóváhagyja a témát.

2023. máj. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!