Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Abbahagynám a szakot, az...

Abbahagynám a szakot, az állami féléveket hogy nem kéne visszafizetni? Mi lenne a legjobb a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Állami gazd infón vagyok, 3. éve. Úgy adódott hogy a covid alatt beindult a vállalkozásom, ezért nincs szükségem egyetemre. Nem is akarom befejezni, mert lemaradásom is van, nem is érdekel a szak, és nagyon nehéz az infó része.( azt hogy akkor miért mentél ide stb, kérlek ne.)Biztos hogy nem tudnám megcsinálni, mert akkor a vállalkozásra nem jutna elég időm. Szóval hogy lenne a legjobb hogy ne kelljen visszafizetnem a 6x300.000ft-ot?

Csináljak meg valami büfeszakot?

Ha átmegyek foszkra és azt elvégzem úgy is vissza kell fizetni?

Vagy valami más megoldás?


Köszi!



2021. máj. 9. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Ha a lejárt félévekkel azonos ideig munkaviszonyod van, az kiváltja. Ebbe a vállalkozás is beleszámít, persze ha legálisan csinálod, nem feketén. Csak a lejárt idő végéig ne dőljön be.
2021. máj. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Ha annyira beindult a vállalkozásod mint ahogy állítod akkor miért probléma a tandíj visszafizetése? :)
2021. máj. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudom le kell dolgozni az éveket ha 2 éven belül nem dolgozol akkor kell fizetni.

Szerintem valamilyen végzettséget azért csak kéne szerezned ha foszkra át mensz akkor semmiképpen nem kellene ha az új hallgatói jogviszony egy éven belül jön létre

2021. máj. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már nincs visszafizetési kötelezettség, már csak az van meg (ez a lehetőség korábban a visszafizetés mellett volt meg, most már csak önmagában ez van), hogy 20 éven belül kell a kijárt féléveidnek megfelelő időt Magyarországon (mindegy, hogy mit, csak bejelentett munkaviszonyod legyen) ledolgoznod, ahol egy félév 150 munkanapnak felel meg.
2021. máj. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4.válaszoló. Ez inkább kérdés, mint kijelentés. Én beszéltem az egyetem hallgató képviselétének elnökével, és nekem azt mondták, hogy kilépés esetén ki kell fizetni a tandíjat (jelen esetben nálam 2 félév) Ez változhat egyetemenként?

A válaszolónak: Én a helyedbe megcsinálnék egy büfé szakot, mert akkor lesz diplomád, ami a fizetésben számíthat. Egy közeli ismerősöm azért kap kevesebb fizetést, mert nincs diplomája, még a kollegái többet, pedig a diploma semmilyen módon nem kapcsolódik a munkájukhoz, csak maga a diploma ténye.

2021. máj. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5-ös nem, ez nem változhat egyetemenként, ez a törvény.


Viszont én nekem mondták rosszul, tényleg van még ez szerint visszafizettés, de ha ledolgozod, semmit nem kell visszafizetni.


Be is linkelem:


2011. évi CCIV. törvény


28/A. A magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzés sajátos feltételei


48/A. §


c) * az általa magyar állami (rész)ösztöndíjjal folytatott tanulmányok idejével megegyező időtartamban hazai munkaviszonyt fenntartani az adott képzés megszűnésének napjától számítva a magyar állami (rész)ösztöndíjjal folytatott tanulmányi idővel megegyező időtartamot követő két éven belül, ha az a) pontban meghatározott határidőn belül nem szerzi meg a magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzésben az oklevelet, vagy *


d) * visszafizetni az adott képzésére tekintettel a magyar állam által folyósított 48/C. § (1) bekezdés a) pontja szerinti magyar állami (rész)ösztöndíjnak (e pont tekintetében a továbbiakban: tartozás) - évente a Központi Statisztikai Hivatal által megállapított éves átlagos fogyasztóiár-növekedés mértékével növelt - összegét a magyar államnak, ha az oklevél megszerzését követően nem tart fenn a b) pont szerint hazai munkaviszonyt, illetve visszafizetni a tartozás ötven százalékának megfelelő összeget a magyar államnak, ha nem tart fenn a c) pont szerint hazai munkaviszonyt.



Forrás: [link]

2021. máj. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!