Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosira készülők! Akik...

Orvosira készülők! Akik kémiából, és biológiából is emelteznek, Ti hogy osztjátok be az utolsó napokban a tanulást? Melyikre fordítotok több időt?

Figyelt kérdés
Engem nagyon zavar, hogy ilyen közel van egymáshoz a két érettségi, úgy érzem nagy előny a fizikásoknak, hogy most rá tudnak feküdni csak a biológiára, utána meg pihenhetnek is a fizika előtt. Bioszból jó lenne egyszer végigfutni az egészen, de az is sok idő...közben meg a kémiára kéne koncentrálni

2021. máj. 9. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a kijegyzetelt vázlataimat nézegetem, mellette feladatokat oldok meg az előző érettségikből.
2021. máj. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én annak idején az írásbelik előtt közvetlenül abban a néhány napban már nem készültem, inkább pihentem, azt hasznosabbnak éreztem, érlelni magamban a dolgot, a szóbelik előtt még az utolsó napon is készültem valamennyit, attól valahogyan jobban tartottam. Ez mondjuk régen volt, 2013-ban, mindenesetre bejött, mert felvettek anno a SOTE-ra. Most, végzett orvosként se gondolom, hogy nagyon másképp csinálnám, talán a szóbelik előtti készülést változtatnám kicsit meg, az egyetemi vizsgáknál a vizsga előtti napon mindig már max. belekukkantottam az anyagba, de akkor alapvetően már pihentem. A vizsganapon általában kabalából magammal vittem az anyagot, és nagy ritkán előfordult, hogy az utolsó pillanatban valamit, amiben nem voltam teljesen biztos, gyorsan megnéztem, de ez nem volt gyakori. A többiek mindig ott bújták az anyagot az utsó percekig, legalábbis legtöbben, és csodálkoztak, hogy én olyankor már nem tanultam. De ez is bejött.
2021. máj. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én se tanulok már. Inkább csak olvasgatom, próbálok pihenni és bízni, hogy minden jó lesz. Amit tehettem azt megtettem. :)
2021. máj. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még ilyen apróságokat nézek át, random helyeket nyitogatom ki a könyveket, de egyelőre nem igen volt olyan ami “úristen ezt nem tudtam”..
2021. máj. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én már azon stresszelek, hogy nem tudom mit nézzek még át. Ide oda lapozgatok, feladatsorokat gyakoroltam már bőven, így nem tudom mire kéne még rágyúrnom. Majd a kémia érettségin kiderül. :D

Tavaly mindkét tárgyból írtam, ott egymás utáni napon volt a kémia majd a biosz. Szerintem így, hogy van közte egy nap lesz időd lenyugodni és legalább hamarabb túlvagy rajta mint aki fizikázik. Én olyan feszült voltam a kémia után, hogy kihatott a bioszomra, szerintem ha lett volna egy napom jobban le tudtam volna nyugodni.

2021. máj. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Én az egész felkészülés alatt a kémia számolásokra koncentráltam, éjjel nappal azt csináltam, mellette nyilván az elméletet is tanulgattam, táblázatokat csináltam, pontosan felosztottam, hogy mikor mit, és nagyon nagyon jól sikerült. A bioszt soha nem tanultam olyan nagyon alaposan, abból igazából az összes feladatot megcsináltam, és ahhoz képest viszonylag jól sikerült.
2021. máj. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Én is fizika+biosz emelttel szeretnék menni az orvosira. Körülbelül 3-4 héttel ezelőtt már végigfutott az agyamban, hogy: “úristen mindjárt itt az érettségi”! És azóta naponta egyszer-egyszer beindul a szervezetemben a Canon-féle vészreakció, így az idegrendszerem vegetatív működésének szimpatikus hatása működésbe lép, ennek okán még inkább próbálom odatenni magam a felkészülésben. Amúgy az utolsó 2 hétben 2005-től megoldottam az összes érettségit. Az utolsó napokban a hibáimat nézegetem, memorizálom a jó válaszokat. A könyvben viszont én is össze vissza lapozgatok azt sem tudom minek álljak neki. Még egy dolgot szoktam csinálni, például evés közben, vagy WC-n ülve, vezetés közben stb: A régebben megtanult dolgokat felelevenítem, megpróbálom magamban elmondani, hogy ezzel is rögzüljön a fejemben, így egy beton biztos tudással tudjak elmenni a vizsgára.
2021. máj. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!