Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz az érettségi?

Mennyire nehéz az érettségi?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok de már most nagyon bennem van a para az érettségi miatt. Nagyon komoly ADHD-m van, szóval kb 3 percig tudok olyan dologra koncentrálni ami nem érdekel, emiatt nem tudok tanulni. Matekból most keresünk korrepetáló tanárt mert örülök ha kettest kapok. Ami nem érettségi tantárgy azt szinte teljesen el is engedtem, épp annyit csinálok amennyi ahhoz kell hogy görbüljön a jegy, de többre nem vagyok képes olyanból ami nem muszáj. A nyelvtan miatt egyáltalán nem félek, mindig is szerettem mert könnyűnek találom, szerintem irodalmon is átmegyek még ha kettessel is, töri ugyanez (bár attól tartok), viszont a matek miatt nagyon aggódom. Voltam már érettségi helyzetben, sőt komolyabban is mint a sima középszint mert idén tettem le az emelt szintű érettségit angolból, szóval maga a helyzet nem ismeretlen és nem attól félek.

A kérdésem az lenne, hogy ti mennyire találtátok nehéznek az érettségit, illetve mennyire teljesíthető úgy, ha valaki nem tud tanulni, magolni? Sajnos nekem úgy működik az agyam hogy amit tudok és értek azt nagyon tudom, tanulás nélkül is, viszont amit nem azt képtelen vagyok megtanulni mert egyszerűen mást prioritizál az agyam, és nem képes arra koncentrálni ha nem találja fontosnak. Ilyen esetben mennyire reális, hogy le tudok érettségizni? Nem hajtok kettesnél jobb jegyre mert nem készülök továbbtanulni, elég ha minden kettes, az angolt is csak "heccből" raktam le mert tudom, de szükségem nem hiszem hogy lesz arra sem. Illetve ti melyik tantárgyat találtátok a legnehezebbnek?



2021. máj. 15. 20:20
 1/4 anonim válasza:
100%

Én idén érettségiztem.

Annyit érdemes tudni rólam, hogy a gimit jó jegyekkel vittem végig, szóval a négy év alatt azért igyekeztem tanulni, viszont most érettségi időszakra elfogyott a motiváció, így szinte semmit sem készültem. Mégis úgy érzem, hogy jól mentek a dolgok és feleslegesen paráztattak rá a tanárok meg mindenki, hogy "jajj de nehéz lesz".

Szóval ne agódj, az bőven jó ha jársz külön tanárhoz, meglesz az a jó eredmény.

2021. máj. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :D Remélem igazad lesz
2021. máj. 15. 20:29
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
Tényleg nem annyira nehéz. Én is rengeteget paráztam miatta, de végül egyáltalán nem volt vészes.
2021. máj. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak a mostani helyzetrol tudok beszelni, hogy nincs szobeli. Irodalomra nekunj az utolso evben sok ervelest, novellaelemzest kellett irni, igy arra csak annyit keszultem h megirtam egy bevezetest+novella mufajat, es azt megtanultam. Torire osszesen kb 3 napot keszultem, csak az esszetemakbol. Matek az egy hosszu folyamat volt, mert emelteztem, es fakton mar fel eve legalabb gyakoroltunk. Elorehozottan infoztam, arra sokat keszultunk, mert jartam elokeszitore, erettsegi feladatokat gyakoroltunk :D szobelire volt kb 5 alkalom a tanarral, plusz 2 ejszaka tanultam ezerrel... az 96% lett, a mostaniakbol meg vagy otosok, vagy epphogy nem
2021. máj. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!