Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Miskolci...

Mi a véleményetek a Miskolci Egyetem Btk történelem szakáról?

Figyelt kérdés
Én arra jelentkeztem idén. Emelteztem is és a suliban szín ötös voltam belőle, fakultációs is voltam. Nagyon unalmasan tanítják? mármint ez egy olyan tantárgy ahol szerintem a tanár sem mindegy mert simán megutálhatjuk. Persze ez más tantárgynál sincs másképpen. Milyenek a tanárok? mennyire nehéz? Hol helyezkedtetek el utána? magáról az egyetemről is mesélhettek, illetve a gólya táborról. Miskolci vagyok szóval nem leszek kolis.Meséljetek kérlek <3

2021. máj. 15. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Nekem nincs tapasztalatom a miskolci történelem BA szakról, sem pedig a tanárairól; viszont jó már most tudnod, hogy a történelem BA diploma munkaerőpiaci értéke Magyarországon gyakorlatilag nulla. Vagy elvégzed a történelem mesterképzést és az arra épülő történelemtanár mesterképzést is, és akkor elmehetsz tanítani 6 év tanulás után egy középiskolába; vagy a történelem mesterképzés után a doktorit is meg kell csinálnod (+4 év), s kis szerencsével megcsíphetsz egy egyetemi oktatói állást. De önmagában a történelem BA diploma semmivel sem ér többet egy érettséginél, ha majd állást keresel; még a történelem MA sem. A tanárképzésbe vagy doktori képzésbe be nem lépők szerintem legalább háromnegyede kénytelen szakmán kívül elhelyezkedni, mivel csak töredék annyi történész szakemberre van szükség, mint amennyien évente végeznek. Elnézést, ha elkeserítettelek, sajnos ez a realitás. Lehet, hogy érdemes volna elgondolkodnod azon, hogy be sem iratkozol, és jövőre jelentkezel egy piacképesebb szakra.
2021. máj. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"De önmagában a történelem BA diploma semmivel sem ér többet egy érettséginél, ha majd állást keresel..."

De, többet ér az, csak nem sokkal. Bármilyen alapképzési diplomával el lehet menni irodai betanított munkára, az érettségizetteket már adminisztrátornak sem veszik fel, mert annyi a diplomás. Másra viszont tényleg nem jó a történelem BA.

2021. máj. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Eredetileg Eltére készültem japán szakra mint tolmács. De mivel nem lett meg a nyelvvizsgám angolból, így nem vennének fel, plusz sajnos az ilyen gazdasági szakokhoz amiből tényleg megtudnék élni, én sík hülye vagyok. Eléggé művész beállítottságú vagyok, meg van nyelv érzékem szóval..a töri, irodalom és nyelveken kívül máshoz nem értek. Tudom ez furán hangzik miután megbuktam a nyelvvizsgán, amin egyébként mostanában minden ismerősöm elhasal(euroexam)..de megtudom még szerezni. Az a baj hogy ezeken kívül tényleg máshoz nem értek. Persze festészet,szobrászat,horgolás és ehhez hasonlókban van tehetségem,de nem hiszem hogy ebből megtudnék élni.
2021. máj. 15. 23:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha ebben a szakmában akarsz majd elhelyezkedni akkor minimum hogy mestert is el végzed de jobb lenne majd a doktori képzést is el végezdned
2021. máj. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha ennyire humán beállítottságú vagy, akkor lehet, hogy érdemes volna elgondolkodnod azon, hogy történelem alapszak helyett kétszakos osztatlan tanárképzésre iratkozol be (pl. magyar-történelem). Ha nem jelöltél meg ilyet a felvi.hu-s jelentkezésben, akkor a történelem alapszakról egy év elvégzése után majd átjeletkezhetsz egyetemen belül kétszakos tanárképzésre. Kétszakos középiskolai tanárként könnyebben elhelyezkedsz, mint egyszakosként, és nyugdíjig lesz biztos, fix állásod. Máskülönben szakmán belül lényegében csak az az opció marad, hogy doktorátussal egyetemi oktató leszel, de ahhoz nagyon jónak kell ám lenni az egyetemen. Ha pedig idegenkedsz a középiskolai és egyetemi oktatástól is, akkor tényleg legjobb, ha el se kezded a történelem alapszakot. A múzeológus és hasonló alkalmazott történészi állások száma elenyésző, ezekre inkább ne is blazírozz, olyan kicsik lennének az esélyeid.
2021. máj. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kezdd el a törit, majd februárban jelentkezz osztatlan tanárképzésre (kb. bármilyen másik szak). Tanárképzés után egyből mehetsz doktorira, ha még akkor is elhivatott leszel a töri és a kutatás után. De az angol kelleni fog, mert 100%, hogy kell majd külföldi szakirodalommal is foglalkozni.


Nagyon kevés állás van ezzel a diplomával kimondottan. Múzeumba szoktak töri szakosokat keresni talán egyedül, de oda hatalmas protekció kell. Irodai munkánál pont, hogy hátrány a diploma, ha meglátják, kidobják rögtön a szemétbe. Tudom miről beszélek, egy teljes évig voltam betegség miatt passzív féléven a BA diplomám megszerzése után, és sehová nem akartak felvenni diplomával. Túlképzettnek számít, plusz a munkaadó fél, hogy a diplomás majd okoskodik meg többet akar kérni (sztereotípiák).

2021. szept. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!