Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyakornoki munka vagy szakdolg...

Gyakornoki munka vagy szakdolgozat vagy nyelvtanulás, melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

1. A gyakornoki munka mellett szól, hogy még abszolút nincsen semmiféle munkatapasztalatom és azért jó lenne úgy kikerülni majd az egyetemről, hogy már legalább dolgoztam valahol és ezt fel tudom mutatni a diplomám mellett. Bölcsészettudományi karon tanulok, tehát alapból ritka az ilyen lehetőség. Valamint jó lenne újra emberek közé járni, kommunikálni stb., kicsit kimozdulni itthonról. Persze, egyáltalán nem biztos, hogy egyáltalán bekerülnék, jól érezném ott magam, hasznos tapasztalat lenne, segítenének stb., ez ugye később derülne csak ki.

2. A szakdolgozat mellett szól, hogy most nyilván több időm van mint félév közben és többet tudnék vele foglalkozni. Ha más nem, akkor talán már az is előny lenne, ha előre készülnék, gyűjtenék forrásokat, olvasnék és ilyesmi. Viszont most nem számíthatok a konzulensem segítségére, tehát gyakorlatilag egyedül kellene írnom stb., amiről később még kiderülhet, hogy nem jó és kezdhetném újra. Nem vagyok egyelőre biztos benne, hogy egyáltalán jó ötleteim vannak-e, jól gondolkozom-e stb., így ez picit rizikós.

3. A nyelvtanulás mellett szól, hogy szeretem, nyelvet tanulni mindig hasznos lehet, úgyis csak egy idegen nyelven beszélek és nem ártana még egy másik is. Ezt a nyelvet már korábban kezdtem tanulni, de ugye mindig az egyetem volt az első helyen és most itt a lehetőség, hogy tanuljam. Nem szeretném elfelejteni és feladni, de tudom azt is, hogy elég "munkás" nyelvről van szó. Viszont csak online nyelvtanfolyamok vannak, amire megmondom őszintén az online oktatás után már annyira nagyon nem fűlik a fogam. Vagy pedig egyénileg tudok tanulgatni, de az nem hiszem, hogy elég hatékony lenne.

Szóval ez a három lehetőség van, és választanom kellene egyet vagy maximum kettőt, mert úgy érzem a három biztosan nem menne egyszerre. Viszont nem tudom melyikkel járnék jól vagy hogyan tudnám összeegyeztetni a dolgokat. Korábban sokkal jobban be tudtam osztani az időmet és nem voltak ilyen problémáim, de az online oktatás stb. óta gyakorlatilag csak futok magam után és örülök, ha legalább egy fontos vagy értelmes dolgot le tudok tudni egy nap.


2021. máj. 17. 11:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a gyakornokságot és a szakdolgozatot választanám, a kettő simán összeegyeztethető.
2021. máj. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel, sőt ott a hétvége is, amikor a szakdogát lehet jobban pörgetni.
2021. máj. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, én is a gyakornoki munkát tenném első helyre, mert szinte sose adódik ilyen lehetőség. Viszont akkor napi 4 órát kellene utaznom, így hajnalban kelnék és estére érnék haza. Tehát a hétköznap esték és a hétvégém (ami nálunk nagyon kaotikus, átjáróház van és sajnos a család nincsen tekintettel rá, hogy valaki tanul/dolgozik stb.) lenne igazából csak szabad. Ez alapvetően nem lenne számomra gond, csak nem tudom, hogy akkor úgy tudnék-e érdemben foglalkozni mással is. Plusz ez ugye "csak" önkéntes gyakorlat lenne, hiszen az én szakomon nem kötelező gyakorlatot teljesíteni és nem is fizetnének érte. Tehát akkor lenne érdemes bevállalni, ha tudom, hogy megéri és nem is megy más rovására. Ugyanakkor a szakdolgozat sem kifejezetten sürgős, a nyelvtanulás is igazából csak saját passzió. Szóval mondhatni a bőség zavarában nem tudok dönteni.
2021. máj. 17. 13:22
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A szakdolgozattal elég hétvégente foglalkozni, feltételezem, hogy ősszel végzel majd.


Az önkéntes gyakorlat is tapasztalat, önéletrajzban is jól mutat. Mondjuk ez a 4 óra utazás kissé kényelmetlen lehet.

2021. máj. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

2022 tavaszán végzem majd az egyetemmel, tehát még két félév van vissza. Úgyhogy igazából a szakdolgozatra még akkor is lesz időm, csak korábbi félévek tapasztalata alapján úgy ítéltem meg, hogy jó lenne már előre dolgozni rajta. Idén végeztem volna, tehát már valamennyire belekóstolhattam, hogy milyen szakdogázni és szorgalmi időszakban azért nem volt túl kellemes. A szaktársaim is megszenvedtek vele, néhánynak nem is sikerült a határidőre és mindenki azt tanácsolta, hogy minél hamarabb kezdjem el.

Igen a gyakorlat emiatt jó, főleg mivel más ugye nem nagyon lenne az önéletrajzomban és a diplomám sem piacképes. Mondjuk tovább szeretnék majd tanulni, de azért mégis jó dolog tapasztalatot szerezni. A 4 óra utazás sok és valóban kényelmetlen, de ezzel igazából nem tudok mit csinálni, vidéken élünk és a legközelebbi épkézláb város ennyi távolságra van tőlünk.

2021. máj. 17. 13:55
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem hajt a tatár végül is :) milyen diplomád lesz?
2021. máj. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Angol BA.
2021. máj. 17. 15:57
 8/13 anonim ***** válasza:
Az egy teljesen jó szak, sok mindent lehet vele csinálni
2021. máj. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Gyakornokság és mellette nyelvtanulás.
2021. máj. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát vidéken azért nem sok mindent :D Amúgy tényleg, még az is külön kihívás, hogy egyáltalán használni tudjam az angolt, nemhogy olyan diák/gyakornoki vagy akármilyen munkát találjak, ami picit is kapcsolódik a szakhoz.
2021. máj. 17. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!