Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen megbuktam egy 0...

Egyetemen megbuktam egy 0 kredites tárgyból amire később más tárgyak is ráépülnek. Csúszni fogok egy félévet?

Figyelt kérdés
Nyelvet tanulok az egyetemen és van az órához külön nyelvgyakorlat illetve nyelvtan. Mindegyik egymásra épül. Nyelvgyakorlatból ötösre vizsgáztam, nyelvtanból pedig megbuktam. Én sem értem, hogy sikerült ez így, amikor ugyan arról a nyelvről van szó. A kérdésem az lenne, hogy ez miatt most csúszni fogok egy félévet? Ha igen, akkor a nyelvgyakrolati órából felvehetem a következőt, vagy be kell várnom vele a nyelvtant?

2021. máj. 19. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nyelvgyakorlatok épülnek egymásra és nem a nyelvgyakorlat és a nyelvtan is előfeltétele, akkor csak az egyik tárggyal fogsz csúszni. Nem feltétlenül fogsz csúszni egy fél évet, csak akkor, ha ez a ráépülős tantárgy az utolsó előtti félévedig maradna.


Nézd meg a mintatervet a szakodon, vagy ha elmondod, hogy melyik egyetemre és milyen szakra jársz akkor én is meg tudom a kérdésedet pontosabban válaszolni.

2021. máj. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes megérdeklődni is, sok helyen hirdetnek vizsgakurzust tárgyakból. Ilyenkor felveheted a ráépülő tárgyat, csak a következő vizsgaidőszakban mindenképpen le kell vizsgáznod még előtte az előfeltételéből is.
2021. máj. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! Szerencsére a nyelvgyakorlat és a nyelvtan nem előfelteételei egymaásnak, így úgy tűnik azzal tudok haladni. A nyelvtan viszont sajnos egészen az utolsó előtti félévig tartana és ez a kurzus csak tavasztól indul újra. Így az is lehet, hogy egy egész évet csúszok. Mindenképpen felkeresem majd a tanáromat, hátha ezt később meg tudom csinálni, közben pedig haladhatok a többivel
2021. máj. 19. 09:51
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
keresztfélévben nem indítják a nyelvtant?
2021. máj. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt amelyik nekem kellene, azt sajnos nem. A nyelvtan II.-ből buktam meg és keresztfelevben csak a paratlan nyelvtanok indulnak
2021. máj. 19. 23:13
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
végig kell hallgatnod az óráat megint? nincs aláírásod? mert ha nem kell üráat hallgatnod, akkor megkérhetnéd a tanárt hogy írjon ki csak neked egy vizsgakurzust
2021. máj. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!