Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME-n a mechatronikai és a...

BME-n a mechatronikai és a mérnökinfó szakok közül melyiken nehezebb a fizika?

Figyelt kérdés
A fizikát mindig is szerettem,de nem mentem fakultációra és nem érettségiztem belőle,így melyik szak nehezebb,egyáltalán esélyes-e a bennmaradás

2021. máj. 19. 18:44
 1/8 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Nézd meg a tantervi hálóban a leírásokat! Azt vesd össze!
2021. máj. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen megnéztem,nem jutott valahogy ez eszembe és a mechatronikai mérnök határozottan nehezebbnek tűnik, köszönöm a választ
2021. máj. 19. 19:11
 3/8 anonymousreview60 ***** válasza:
#2: Ez logikus, hiszen a mechatronika 3 terület - amiből egy a gépészet, tehát rengeteg mechanika - összepasszítását végzi, míg egy mérnök-informatikus szoftverfejlesztő vagy adatbáziskreátor vagy rendszer/hálózatüzemeltető lesz, ahol vannak bitek, bájtok, egy kevés impedancia, de ha nem kvantumszámítógépet fejleszt, akkor nem lesz szüksége a középsiksolainál magasabb fizikára.
2021. máj. 20. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 totolala ***** válasza:
50%

Szerintem a mecha mérnökinél nehezebb nincs a Fizikát tekintve.. a mérnökinfoban ha jól tudom van egy általános fizika tárgy (Fizika mérnököknek, vagy vmi ilyesmi), de inkább a szoftveres rész dominál. Viszont a mecha nagyrészt fizika van.

(ui. egy mechás.)

2021. máj. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Mérnökinfón vagyok, a Fizika 1i és Fizika 2i tárgyakra együtt maximum 1 hetet tanultam és így lettem 3-as (Fiz1) és 4-es (Fiz2). Mondjuk ehhez hozzá kell tenni, hogy engem a fizika mindig is érdekelt, így tanulni is szerettem. Nem jártam faktra, de 5ös voltam fizikából gimiben. Nyáron egyetem előtt átfutottam a tankönyvet felelevenítés képpen. Szóval szerintem hozható (ha jobban osztom be az időmet, 5-ös is lehettem volna), ehhez hozzájön, hogy a tanszék tudja, hogy nem a fizika miatt jelentkeztünk erre a szakra, így a vizsgák/ZH-k/kisZH-k összeállításakor rendesek szoktak lenni és a pontozás sem ellenünk dolgozik. Lehet kapni megajánlott jegyet és vizsga plusz pontokat is. Sajnos mecháról nincs tapasztalatom.
2021. máj. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#4-es válaszolónak. Szerintem azért a BME Fizika BSc-n nehezebb a fizika mint a mechatronikán😉
2021. jún. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonymousreview60 ***** válasza:
#6: Ezt írni akartam, de nem akartam kötözködni.
2021. jún. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 totolala ***** válasza:

6-7.. Nyilván, ha kifejezetten Fizikus leszel, az a legkeményebb.. De okés, nem voltam egyértelmű. Én itt általánosságban a mérnöki szakokra gondoltam, hogy azok közül véleményem szerint a Mecha a legkeményebb a fizikát tekintve. És itt most tekintsünk el az ilyen Fizika1 típusú tárgyaktól, mert az nagyon csak súrolja a fizikát.

Míg általában a mérnökök(Gépész, villamos, építész) inkább egy területre koncentrálnak, (Hőáramlás, elektronika(technika), statika), addig a mechások minden oldalról kapják a bulit.

És itt most nem a saját szakomat szeretném fényezni, csak ez a véleményem :D

De okés, igazatok van.. A Fizikus képzés bizonyára keményebb :D

2021. jún. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!