Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mechatronikai mérnökin a...

Mechatronikai mérnökin a hobbijaimhoz kapcsolódóan tudnék szakdolgozatot írni?

Figyelt kérdés

Arra most nem térnék ki miért alakult úgy hogy napokkal a témaválasztás előtt még nincs témám.

Az a legnagyobb probléma, hogy nincs meg bennem az a fajta érdeklődés (és tudás) ami szükséges lenne például egy aszinkron motor, egy fuzzy logika, vagy hasonló témák kidolgozásához és úgy érzem olyan címmel leragadni ami a "legkisebb rossz", nem sok értelme van.


Hobbijaimhoz próbálok nyúlni hátha össze tudnám kötni valahogy a szakommal. Ebben szeretnék kérni esetleg pár ötletet vagy tanácsot, mert kezdek nagyon elkeseredett lenni hogy a szakdoga lesz az ami keresztet vet a diplomámra.


Röviden: Sok időt töltök a gép előtt, mert gyerekkorom óta imádok játszani. Magát a PC világot is követem, a saját gépem én építettem. Ez mellett fotózással töltök még el sok időt, és tisztában vagyok a technikai hátterével is hogy mi van a MILC-emben, tartottam róla pár kiselőadást is.(finommechanikai szempontból például)


Ezek mellett érdekel a számítógépes tervezés, pl Inventor-os tárgyam eléggé tetszett, de sajnos nem igazán mélyítettem a tudásom ebben sem.


Ha még eszembejut valami leírom kommentbe.

Bármilyen gondolatot örömmel fogadnék.

Köszi



2021. máj. 27. 15:19
 1/2 A kérdező kommentje:

Persze ebben a pár napban, még késedelmi leadással sem látok rá sok esélyt hogy egyéni témával hozakodjak elő. Ebben az esetben Csúszik a félévem és nem a szeptemberi félévben írnám hanem a tavasziban. Ebben az esetben októberig kell kitaláljam a témámat. Viszont adott a lehetőség hogy a nyáron megpróbáljak olyan cégekhez menni akik esetleg olyan munkát tudnak adni amihez kapcsolható lesz valamilyen formában szakdolgozat téma.

Persze ez mind csak feltételezgetés. De nem változtat azon hogy le szeretnék diplomázni.

2021. máj. 27. 15:34
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Válassz egy olyan témát, ahol jó a tanár, és inkább kutatás jellegű. A saját témát, amivel kapcsolatban a tanárnak sincs kész elképzelése a vázáról, sokkal nehezebb lesz kidolgozni.
2021. máj. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!