Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha az emelt angolom ötös,...

Ha az emelt angolom ötös, akkor kapok plusz pontot nyelvvizsgáért?

Figyelt kérdés

A kérdésem kicsit összetettebb mint elsőre tűnik.

Olyan egyetemre megyek, ahol az angol emelt az nem számít plusz 50 pontnak ha megvan a 45%, de bármilyen emeltet elfogadnak.


Na most én angolból emelteztem. Meglett az ötös (tehát 60+%). A nyelvvizsgáért megkapom a plusz 28 pontot? Ahova akarok menni tehát mégegyszer mondom, a nyelvi emelt érettségim nem számít plusz 50 pontnak, viszont a nyelvvizsgát elfogadják. Tehát ha elértem a 60 százalékot emelten kapok nyelvvizsgát és ezzel együtt plusz 28 pontot?


Remélem érthető a kérdésem.



2021. jún. 1. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Igen
2021. jún. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Természetesen igen
2021. jún. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Igen, ebben az esetben kapsz 28 pontot, mintha nyelvvizsga lenne.
2021. jún. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

És egyébként ezt nem kell feltölteni felvire?

Mármint nem is tudok semmit feltölteni, mert elvileg az érettségi bizonyitványban lesz benne, hogy allamilag elsimert nyelvvizsga vagy valami ilyesmi.

De ezt az egyetem tudni fogja, hogy hány százalék lett az érettségim és akkor beszámítják nyelvvizsgának is? Vagy hol tudom ezt nekik jelezni? Vagy nem is kell? Bocsi, hogy ennyi a kérdés,de nagyoon nem értem ezt a rendszert.

2021. jún. 1. 20:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen ez engem is érdekelne, mert ha nem írtam be felvi pontszámítónál külön a nyelvvizsgát, akkor nem fogadta el.
2021. jún. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát ezaz.
2021. jún. 1. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!