Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » KRE vagy ELTE Néderlandisztika?

KRE vagy ELTE Néderlandisztika?

Figyelt kérdés

Közelebb van a koli ELTEnél így jobban jàrnék azzal, meg azt a környéket ismerem is mert barátom 10 percnyire lakik gyalog kb. KRE viszont ismeretlen számomra, kolija is. Viszont jobbakat hallok a KRE néderlandisztikàról mint az ELTéről...


Kérlek mellőzzétek a meki büfé stb témàt mert unalmas és 10 éve nem vicces.



2021. jún. 4. 00:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Én csak az ELTE néderlandisztikáját jelöltem meg, de én is pozitívabb véleményeket olvastam a Károliról

Nálam végül nem ez lett az első helyen, de az ELTE egyik hasonlóan büfészakára (...) készülök :D

2021. jún. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
5%
Négerland az Afrika, ugye?
2021. jún. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Igaz én más szakon de Károlis vagyok és semmilyen negatív tapasztalatom nincs a sulival. Inkább a jogász képzésnél szokták preferálni az ELTE-t, ahogy a környezetemben hallom.
2021. jún. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
81%

En ezt most tenyleg nem kotekedesbol szeretnem kerdezni, de ezzel a vegzettseggel milyen lehetosegeitek vannak, milyen iranyban tudtok elhelyezkedni, mi a cel vele?

Nem azert, hogy leszoljam, csak tenyleg nem tudom.

2021. jún. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%
Tolmács. Mindig ezzel jönnek.... :D
2021. jún. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
#2 Jól beszélsz báttya
2021. jún. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%
Szia! Én ELTE spanyolos vagyok, de van hollandos ismerősöm. Ő azt mondta, hogy nagyon jó a szak és hogy olyan nyelvi szintre viszi fel őket hollandból, hogy sokakat egyetem alatt már elkapkodnak bizonyos cégek és munkáltatók. Van két anyanyelvi lektor is, akik panaszkodnak azok a gyors ütem miatt szoktak általában (bár nem értem, hogy aki ilyenre panaszkodik mit keres egyetemen, főleg egy nulláról induló nyelvi szakon:D). Egyébként szoktak továbbmenni onnan a Magyar Diplomáciai Akadémiára (tekintve, hogy a szakon lehetőség van politikát és fordítástudományt magába ölelő tárgyakat is tanulni, valamint a holland az Unióban is igen fontos szereppel rendelkezik), vannak akik műfordítóként/irodalmárként folytatják tovább, vannak újságírók, tolmácsok és multinacionális cégeknek (nem kevés fizetésért) dolgozó emberek is akik a szakot végezték.
2021. jún. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

#7

Azért azt ne írd, hogy tovább szoktak menni az MDA-ra, mert egy éve létezik az egész.

2021. jún. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hogy a 8-as válaszoló szőrszállhasogató kommentjére válaszoljak, elnézést, tényleg rossz volt a szóhasználatom. Legközelebb jobban ügyelek az ilyenekre:D
2021. jún. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

Nem szőrszálhasogatás. Az, hogy x számú végzett hallgatóból ismersz egyet, aki a külügynél dolgozik, nem jelenti azt, hogy ez jellemző a végzettekre. Hamis képet festesz a kérdezőnek az elhelyezkedéssel kapcsolatban, és megtéveszted őt. Olyan illúziókkal fogja elkezdeni a szakot, hogy mekkora diplomata lesz belőle, aztán jól pofára fog esni az első adandó alkalommal. A diplomatákat sosem egyetemi szak alapján válogatták/válogatják, hanem egyéb eredményeik/készségeik alapján.


A szakon végzettek java SSC-knél dolgozik, fordít/tolmácsol vagy tanít.

2021. jún. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!