Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Könnyebb lesz a BME Mérnökinfo...

Könnyebb lesz a BME Mérnökinformatikus szak a specializáció után?

Figyelt kérdés

Mindnekitől azt hallani, hogy majd csak a specializáció után lehet elhelyezkedni egészen addig öngyilkosság és lehetetlen heti 20 órát munkára szánni.


Persze van aki így is megoldja első évben is akár.


Ezt azért mondják mert az 5. félévtől már valamennyivel lazulósabb az egyetem? Azaz kevésbé megterhelő?


Én Szoftverfejlesztés specializációra jelentkeztem, ahova valószínűleg bejutok de ha nem akkor Rendszertervezés (AUT)-ra már 100%.


Így mire számíthatok majd a következő félévben?



2021. jún. 4. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Első félév a BME-n viszonylag egyszerű, ott inkább az a nehézség, hogy középiskola után sokaknak nincs meg a kellő matematikai, fizikai vagy programozás-ismereti alapja, hogy bekapcsolódjanak, meg még nem ismerik az egyetemet.


Második félév nehéz, de teljesíthető (én online teljesítettem, viszont sokat lustálkodtam közbe)


Harmadik félévbe lépek és jelenleg brutális... Kb kétszer annyi anyagot kétszer olyan sűrűn kérnek számon mint tavaly. Nem mennék el mellette dolgozni.

Amennyire néztem speces órarendeket, ott a ciki inkább a kötelező gazdasági tárgyak teljesítése lesz. Nem mondom, hogy a szaktárgyak nem nehezek, de specen már olyan anyagot vesztek ami elvileg a szakterületed lesz (tehát nyilván érdekel) ezért könnyebben fog menni.


Én pl. nagyon szenvedek a matekos és hardveres tárgyakkal, de szívesen programozok, és a számításelméletet is szeretem.

2021. szept. 28. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1# Azóta már elkezdődött az 5. félévem :D


Igazából a 3. félév szerintem könnyebb volt, mint a mostani.


Gazdasági tantárgyak igazán nincsenek. Ebben a félévben az előírt a mikromakro, ami viszonylag könnyű és az üzleti jog, ami csak 2 kredit.


Ha jól tudom a szabvál és kötvál tantárgyat felvételét a 7. (utolsó) félévben ajánlják, tehát ott lesz sok 2-4 kredites gazdasági tantárgy.


Ahogy előre látom, a 6. félév is legalább ennyire szenvedős lesz.


Talán a 7. félév lesz lazább. Persze csak ha nem kell ismételnem akkor tantárgyakat!


A mai napom:


Reggel laborban VHDL (veriloghoz hasonló) hardver leíró nyelvvel programoztam, majd következő órán Kotlin és utána jön majd a LabView és a C/C++, majd este mikor hazaérek Javával programozok ha kiadták már a Mesterséges inteligencia házit.


Tehát 1 nap csak 5 teljesen eltérő programozási nyelven kell helyt állnom :D


Bocsi ha elkeserítelek, de ahogy tapasztalom ez még nehezebb.

2021. szept. 30. 12:36
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja és itt is elő jön az Analízis és a fizika is sajnos.
2021. szept. 30. 12:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Sokkal szívesebben programoznék 60 különböző nyelven mint, hogy csak egy rendszerelmélet ZH-t végig kelljen szenvednem.

Az adatB labokat pl.: kifejezetten élvezném, ha nem szopatna halálba idén gajdos a buegrókkal (illetve ha nem kéne +2 órát baszakodni a jegyzőkönyvvel).


Persze a fene tudja, lehet nem nekem való ez az egyetem. Csak az a baj, hogy mostmár végighúztam 2 félévet.

2021. okt. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4# Van egy rossz hírem.


Utána is kell jegyzőkönyvekkel baszakodni, sőt ebben a félévben van olyan tantárgyam, ahol 2 hetente kell leadni egy kb 15-20 oldalas jegyzőkönyvet.


3 fős csapatban csináljuk.


Legeső jegyzőkönyvnél (még csak annak van meg az eredménye) mindhárman 15 örát rászántunk és úgy lett kb 60%.

Tehát mindennap összeültünk.


Van olyan tárgyam ahol nem beugró, hanem kiugró van :D A labor anyagából óra végén egy teszt.


Meg persze beugrós tárgy is van.


Tehát ebből a szempontból sem jobb.

2021. okt. 21. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!