Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatásban tanulók, hogy...

Felsőoktatásban tanulók, hogy vesztek erőt az utolsó hajrára?

Figyelt kérdés
Tippek, akármi érdekelne, tapasztalatok, mire gondoltok, akármi ami lelkierőt ad vagy segíti az agyi aktivitást. 😅

2021. jún. 6. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor már nagyon elegem van és legszívesebben hagynám a francba, akkor arra szoktam gondolni, hogy már csak x nap és túl leszek rajta és akkor mennyire fogom értékelni, hogy most erőt vettem magamon és megtanultam amit kell. Ha nem tenném, akkor meg elveszne minden eddigi erőfeszítésem. Ez azért szokott segíteni.

Amúgy meg próbálom normálisan beosztani, hogy melyik nap mit kell tanulni és ha azzal végzek, akkor utána alvás előtt még tudok picit pihenni bűntudat és stressz nélkül. Nem sok, de enélkül már bekattantam volna :D Napközben is tartok szüneteket, de azért összességében tartom a tervet. Jó, nem mindig sikerül, de nagyon igyekszem, mert ha csúszok, akkor másnap többet szívok vele.

Ha megvan a vizsga, akkor meg mindig megjutalmazom magam valami aprósággal. Ez tanulás közben is alkalmazható, pl. ha ezzel a résszel végzek, akkor eszek egy kis fagyit, kimegyek levegőzni vagy bármi amit szeretnél.

A vizsgaidőszak nem egy kellemes dolog, de túl kell lenni rajta, muszáj erőt venni magadon és tanulni. Vannak trükkök, amik segítenek a hatékonyságban, de a többi már rajtad múlik.

2021. jún. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
<3 köszi :)
2021. jún. 6. 23:19
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Utolsóra?! Még van 6 félévem hátra… 🙀


Amúgy simán. Tanulok ezerrel. 📚📚🤓

2021. jún. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A páromnak nagyban nyáriszünet én meg még 3hétig koffeinen élek...

Arra gondolok, hogy ne csesszem el az átlagomat, kb ez az egyetlen ami motivál még. Meg az új ágynemű, ezen jobb tanulni :D Ha kezdem unni már nagyon, megiszok egy kávét vagy energiaitalt, az majd feldob.

2021. jún. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként utolsó hajrá alatt azt értem, hogy az utolsó vizsga/vizsgák az adott félévben, amire már elfogy a szusz/lelkierő 😅😅
2021. jún. 7. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!