Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezt az algebrai kifejezést...

Ezt az algebrai kifejezést hogyan kell megoldani?

Figyelt kérdés

Szóval volt egy dolgozat nemrég, és nagyon besültem, mivel pont olyan féle algebrai feladat volt, amit még soha nem gyakoroltam. Meg nem is láttam. Az algebrát tudom, értem is, tudom is hogyan kell kiszámolni, viszont megállt bennem az ütő, mikor egy ehhez hasonló feladatot láttam meg:


17x-4 = -4 /és elvileg itt +4 lenne,


de az a gond, ha +4-et hozzáadok akkor ez lenne:


17x = 0


És nem nagyon hiszem, hogy így megfelelő lenne a megoldás. Mármint én olyat még nem láttam az algebrában, hogy bárhol is 0 van. Szóval ha hozzáadok 4-et, akkor ugyebár a bal oldalról akarom elvenni azt a -4-et, de viszont akkor a jobb oldalon 0 lesz. Ez így szabályos? Vagy ilyenkor mi a teendő? Elnézést ha hülye a kérdés.



2021. jún. 9. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Pedig létezik, ez a megoldása az egyenletnek. Nem lehet, hogy véletlen összekeverted a 0-val való osztással?
2021. jún. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Abból a szempontból hülye a kérdés, hogy attól még, hogy nem láttál ilyet, attól még lehet.


Sőt, olyan egyenlet is lehet, hogy minden szempontból 0 lesz, például:


x+1 = 1+x, kivonunk 1-et

x = x, kivonunk x-et

0 = 0


Az ilyen egyenleteket azonosságnak hívjuk, és azzal a tulajdonsággal bírnak, hogy az egyenlet alaphalmazának minden eleme megoldása lesz. Ha ennek az egyenletnek a valós számok halmaza az alaphalmaza, akkor gyakorlatilag bármilyen (általad jelenleg ismert) szám beírható x helyére úgy, hogy az egyenlőség igaz legyen.

2021. jún. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!