Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételi eljárásban mégsem...

Felvételi eljárásban mégsem adnak többletpontot arra az okj-ra, amire előző években még igen. Lehetséges kérvényezni valahol, hogy mégis számítsák be?

Figyelt kérdés

Átlagos tanuló voltam, az érettségim is ezt tükrözi. 3 éve ezért nem is jelentkeztem egyetemre, helyette dolgoztam és próbáltam kitalálni, mi is lenne az, ami igazán érdekel. Meg is született az elképzelés, de mivel nem lett volna meg a pontom, így elkezdtem egy 2 éves okj képzést, mely több éve már 32 többletpontot jelentett a felvételi eljárásban.

Néztem a tavalyi felvételit, továbbra is elfogadták az adott okj-t, így eszembe sem jutott volna akkor, hogy bármi változás lehetséges.

Most azonban a felvételi eljárásban semmisnek veszik a képesítést, ezért elkezdtem kutakodni. Kiderült, hogy ettől az évtől fogva változások léptek életbe. Kétségbe vagyok esve, hiszen így nem lesz meg a kellő pontszámom. 2 év munkája mondhatni füstbe is ment, hiszen kifejezetten csak a pontok miatt vágtam bele anno.

Nem értem, ennyi év után miért pont most eszközöltek változásokat, mikor a vírushelyzet is megnehezítette a tanítás-tanulás folyamatát.


Sajnálom, hogy hosszú lett, remélem azért valaki elolvassa, illetve bármilyen tanácsot tud adni a dologgal kapcsolatban. Előre is köszönöm a segítséget!


(Félreértés ne essék, eszem ágában sem állt eljátszani itt a hattyú halálát, tudom jól, hogy lehettem volna figyelmesebb is, de már a baj megtörtént. Visznont nem tudnám elviselni, hogy ne küzdjek, ha még ott a remény leghalványabb szikrája. Tudniillik ugyanis, hogy már 23 éves vagyok, így lassan lecsúszom az állami/ösztöndíjas képzési lehetőségről, illetve félek, hogy nem tudom már tovább halogatni a tanulást, hiszen anyagi helyzetem nem engedné.)



2021. jún. 19. 15:03
 1/6 anonim válasza:
87%

Tudniillik ugyanis, hogy már 23 éves vagyok, így lassan lecsúszom az állami/ösztöndíjas képzési lehetőségről


Kicsit olvasgatni kellene még a tájékoztatót.

2021. jún. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem lehetséges, marad a következő felvételi eljárás.

Javaslom, tegyél javító érettségit, ami kellhet a szakra és úgy felvételizz újra!

Nem vagy elkésve semmiről, akár 50 évesen is lehet menni állami képzésre, emiatt ne aggódj!

Használd ki az évet, csinálj 1-2 javító érettségit, esetleg nyelvvizsgát (diplomához úgyis kellene).

2021. jún. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is így jártam... egyrészt rohadt idegesítő, hogy 55 szintű okj-mre nem adnak pontot, csak azért mert valami géniusz rendeletet módosított...


Az ecdl vizsgát még lenyeltem, de régen azért is kaptam volna pontokat...


De hát a fő hülye én vagyok ugye, mert előbb kellett volna egyetemre menni

2021. jún. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Az 54-es és az 55-ös OKJ után jár a 32 pont, amennyiben az adott szakhoz kapcsolódik.

Én például dietetikus szakra jelentkeztem, megkaptam a 32 pontot az 54-es gyakorló ápoló vizsgámmal.

2021. jún. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

így van, ahogy a #4-es válaszoló írja. én is idén felvételizek (póton, ha indul),gyógytornász szakra, és én is 54es ápolóit csináltam most májusban. Tehát ha "szakmabeli" maradsz,akkor megkapod a plusz pontot.

Viszont szerintem is tok hülyeség, hogy csak annak adják meg, aki azonos szakirányban tanul tovább,mint amit tanult okj-s képzésen... Bárkinek lehet olyan érzése,hogy pályát kell váltania, mert nem tetszik és meg kellene becsülni, hogy addig is tanult... nem kitolni vele. Sajnálom, ha nem sikerül,együtt érzek veled! én is másodjára próbálom újra, szakma elvégzése után... nem akarok ebben maradni:(

2021. jún. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
4-5# nem úgy van, hogy van a táblázat és ha nincs benne nem jár? :O
2021. jún. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!