Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közgázos egyetemre nehéz...

Közgázos egyetemre nehéz bekerülni?

Figyelt kérdés
2021. jún. 19. 16:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Relatív. Nekem könnyű volt, másnak is lehet könnyű, de nehéz is.
2021. jún. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Csak a pontszámokat kell elérni. A legjobb szakra (gazdasági és pénzügy-matematikai elemzés) könnyű bekerülni, csak nehéz bentmaradni.
2021. jún. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
BGE-re nem nagy valami bejutni ugyanis kb 290-300 pont kell hozzá. Viszont az ELTE,Corvinusra még onkoltsegesre sem tudsz bejutni 400 pont alatt
2021. jún. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És a BGE sz@r egyetem szerintetek?
2021. jún. 20. 23:21
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem mondanám szarnak, de ha alacsony pontszámú tanulók bejutnak, nem hiszem, hogy annyira nagy lenne a követelmény. Egyedül a BGE-PSZK ról hallottam, hogy tud kemény lenni, a többi kar nem valami jó, ha már gazdaság akkor BCE,ELTE vagy esetleg a BME
2021. jún. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#3

Ez hülyeség. Gazdasági szakokra államin 400 pont alatt eleve sehol nem lehet bejutni. Önköltségesen valamivel lentebb van ez a pontszám, a Corvinuson legtöbb szakán is.


#4

A BGE nem szar egyetem. Területén ugyan a másodligába tartozik, de ez pont az a terület, ahol az egyéni teljesítmény többet nyom a latba, mint az egyetem neve.

2021. jún. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6%
#6-os tanulj már meg szöveget értelmezni, azt írtam 290-300 ponttól belehet jutni a BGE re, nem azt írtam hogy államira. Akárhogy is az ELTE vagy BCE szakjaira nem lehet 400 alatt ANK-ra sem bejutni, míg a BGE-n sok képzés még 300pont alattiakat is fogad
2021. jún. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Dehogynem lehet:


ANK - Gazdaságinformatikus - 377

ANK - Pénzügy és számvitel (Székesfehérvár) - 350

ANK - Alkalmazott közgazdaságtan (angol nyelven) - 383

A társadalomtudományi szakokat pedig had ne soroljam.


Forrás: [link]

2021. jún. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
A fél menedzser és banki elit a BGE-n végzett, ennyit arról, hogy sz@r lenne. Nem sz@r. Nem egy Stanford, de a célnak megfelel. Az egyik legnagyobb multi stratégiai osztályán dolgoztam, a csapat harmada a BGE-n végzett. Jelenleg ezzel a BGE-s diplomámmal vagyok külföldön menedzser. Ennyit erről.
2021. jún. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
De ki beszél itt társadalomtudományi szakokról? A kérdező a közgázos, üzleti képzésekre volt kíváncsi, és nem mondtam, hogy szar a BGE. De tény, hogy a BCE,ELTE-n vannak azok a tanulók akik magas pontszámot érnek el. Nem hiszem el, hogy ennyire nem tudnak sokan mondatokat értelmezni
2021. jún. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!