Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kavar ekkora vitát az,...

Miért kavar ekkora vitát az, hogy az iskolában a felvilágosítás része lehet-e a másság?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy miért jelentene problémát, ha a része lenne. Most nyilván nem mondaná senki a gyerekeknek, hogy legyenek a melegek, csak annyi kerülne szóba, hogy van ilyen, nem kell gúnyolni, és aki ilyen az, hogyan tehesse, azt amit biztonságosan. Pont ugyanerről van szó, ha a heterókról beszélünk, talán az elfogadás részt leszámítva, mert az heterok irányába szinte alap. Most nem tudom, hogy az alap hetero felvilágosítással együtt miért ne lehetne megemlíteni a másságot? Nem hiszem, hogy annyira ijesztő lenne a másságról is beszélni 12 éveseknek, miközben egyébként meg a nekik szóló felvilágosításon az abortusz folyamatáról szóló videó általános annak ellenére, hogy sokaknak az a felvétel traumatikus élmény marad.


És mindig hallom, hogy de a szülő dolga erről beszélni. Persze, csak nem minden szülő beszél erről, mert nem tud, vagy nem akar. Most például én nagyon megszívtam volna anyám mellett, ha nekem jött volna meg elsőnek az osztályba. Konkrétan anyu nekem azt csinálta, hogy egy szóval nem említette a menstruációt, dugdosta a betéteit, a használtat a mosógép mögött rejtegette, aztán amikor rákérdeztem azt mondta, hogy azért van ott, hogy apám ne lássa a kuka tartalmának a tetején. És nem egyedi, hogy ilyen prűden kezelik a szülők, másoktól is hallottam ehhez hasonló tapasztalatokat. És ez nagyon durva. Komolyan olyan szülőktől várjuk a szakszerű szexuális felvilágosítást, ahol az anyuka rejtegeti a betéteit, mert azt feltételezi, hogy az apuka megijedne egy használt betéttől a kukában? Ja meg amikor nekem jött meg, le lettem annyival rendezve, hogy nem dugunk fel semmit, nesze betét. És ez a szintű szülői felvilágosítás gyakori, csomó ismerősömtől hallok ilyeneket, egy csomó oldalon van ilyenekről beszámoló, és csak a legalapabb része a felvilágosításnak, mindenkivel megtörténő dologról van szó.

Meg ha már a szülő dolga a felvilágosítás. Az, hogy az iskolában is megtörténik, mi akadálya annak, hogy a szülő IS beszéljen a témáról a gyerekével? Semmi.

Ráadásul szerintem egy szülőnek azt is tudnia kell nyugodtan kezelnie, ha a gyereke a külvilágtól is kap infókat. Most, ha én szülő lennék, és nem tudnám értelmesen kezelni azt, hogy a gyerekem említ valami olyan témát, amit nem én mondtam neki, akkor én elég szr szülő lennék. Milyen épít ki valaki bizalmat a gyerekével, ha attól kell tartania, hogy a bizalom alapját a külső infók fogják megdönteni? Ha valaki nem tudja a gyereket ért külső infókat is kezelni, akár a másság témájától független, az inkább ne vállaljon gyereket, mert totál alkalmatlan.


Tehát én ezért sem értem a felháborodást a másság és iskolai felvilágosítás témában. Homokba dugjuk a fejünket, és elfelejtjük, hogy sok szülő a legalapabbakról is képtelen beszélni... Mellé még úgy is teszünk, mintha az a szülő, aki tudna beszélni a témáról, annak majd pont az szabna akadályt, hogy az iskolában is hallott erről a gyerek. Remek vonal. Eskü nem értem.



2021. júl. 5. 15:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
18%

Én rohadtul nem akartam volna ilyen témát hallgatni az iskolában.. Szerencsére nem is volt.

És ha lennének gyerekeim, őket sem szeretném ennek kitenni.

2021. júl. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
100%
Maradi, butuska emberek vagyunk. Idővel majd változik.
2021. júl. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Éneg azt nem értem, miért gondolja azt bárki, hogy 2021-ben egy tini az iskolai felvilágosító óráról szerzi az ismereteit. Elárulom, hogy az én gyerekeim 9 és 11 évesek, egy perc felvilágosító foglalkozásuk se volt még, és mégis képben vannak MINDENNEL. Igen, azt is tudják mi az meleg és a transznemű. Alsó tagozatban. Jól el van tévedve az, aki azt hiszi, hogy egy 14 évesnek bármi újat tud mondani a témában.

Úgyhogy ez az egész törvény csak arra jó, hogy a kormány számára kínos témákról (Fudan Egyetem, autópályák körüli cirkusz) elterelje a figyelmet, mert nem ezzel "védik meg" a gyerekeket.

2021. júl. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
#1 csak nem tudod mindig kivédeni az ilyesmiket az életéből. És akkor már jobb, ha tud tőled is kérdezni, ha már nem tudtad kivédeni. Még csak szervezett felvilágosítás se kell, ahhoz, hogy halljon róla. Mert simán láthatja random a neten, hallhat róla kortársaktól, akiknek otthon beszéltek nyíltan a témáról. Én például 8 évesen hallottam a (hetero) szexről, pedig mint írtam, anyukám a menstruációról sem mert nagyon beszélni. Nyilván nem tőle, mint felnőttől hallottam, és nem is kérdezhettem senki szakszerűtől, csak attól a szintén gyerektől, akitől hallottam. És ez a káros. Nem az iskolai felvilágosítás.
2021. júl. 5. 15:42
 5/23 anonim válasza:
94%

Teljesen egyet értek veled.

Az én apám pont arról szokott nekünk mindig beszélni (homofób), hogy amit látunk a neten, az mind baromság, meg, hogy az LMBTQ tagok majd ezt mind kinövik, hiszen ez csak egy trend. Ugyanez a véleménye a depresszióról is tinikorban.

Én már meg sem próbálok vele elbeszélgetni erről, csak felidegesít, hogy ilyen tudatlan, és maradi. Van, hogy már szégyellem, hogy ilyen családba születtem.

Ez az új törvény is konkrétan felháborító. Akkor ennyi erővel töröljük el a Himnuszt is, hiszen Kölcsey Ferenc egy férfinak írt szerelmes verseket, vagy még tudnék példákat sorolni, szerintem az lenne a legjobb megoldás erre az esetre, ha az egész irodalom és történelem órát eltörölnék, így igazságos, nem? Nevetséges ez az egész.

2021. júl. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%
Igen, ez elég nevetséges, hogy RuPaul-tól kell védeni a gyereket, akit sok esetben a saját részeg apja ver félholtra, de hé, legalább az apa cisznemű hetero.
2021. júl. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

#3 Hát ez a másik. Én is tudtam 10 éve, 8 évesen ilyesmiről, pedig nem akkor volt a felvilágosítás, nem is neteztem felügyelet nélkül. De például a barátaim neteztek felügyelet nélkül. Én beszéltem velük, és akkor jött a téves információ.


Csak nyilván megkönnyíti az ember dolgát, ha időben hallja szakembertől, és nem a berögzült téves infók után próbál évekkel később szakszerű, edukációs jellegű tartalmat keresni tudatosan.

2021. júl. 5. 15:46
 8/23 anonim ***** válasza:
95%

Ha azt is mondanák a gyerekeknek, hogy legyenek melegek, akkor se lennének azok. :)

Ilyen logikával nem szabadna meleg emberek létezzenek most, mert mindenhol csak hetero kapcsolatokat nyomtak a képükbe régen.


Csak sajnos ez sokak agyáig nem jut el, mert nem tudnak logikusan gondolkodni, így ilyen törvenyek születnek nem kis támogatással.

2021. júl. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
95%

Ez amúgy egy akkora képmutatás hogy csak na..

Ha valakinek a saját neméhez való vonzódás jutott, akkor fogadjuk el, világosítsuk fel stb.. Oké..


És mi van azokkal a gyerekekkel akiknek valamilyen parafílIa jutott? Zoofília, Nekrofília, vagy ne adj Isten Pedofília?

Nekik miért nem szorgalmaz senki semmilyen felvilágosítást arról hogy ők mit csinálhatnak és mit nem? Vagy épp hogyan tartóztassák magukat a későbbiekbe??

Mert bizony ők is léteznek.. Ezzel kapcsolatban miért dugják az emberek a fejüket a homokba?? ha már valaki ezt emlegette..

2021. júl. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

#9 Valószínűleg mindkettőnket le fognak pontozni, de egyetértek, nekik is segíteni kéne, ahogy mondod.


DE: A mai magyar társadalomban, ahol a melegek lettek az új ellenség a migránsok után, elképzelhetőnek tartod, hogy ezt a többség megértse? Jelenleg visszafelé haladunk elfogadás-ügyileg, a cél most az lenne, hogy ezt visszafordítsuk, és utána lépésenként haladjunk előre.

2021. júl. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!